“Ay Tenli Kadın” şarkısı ile çok sayıda müzikseverin dikkatini çeken genç sanatçı Ufuk Beydemir, ilk albümünü çıkarttı. Rock müziğe yeni bir ses getiren ve beğeni toplayan şarkıcının albümünün ismi ise “ Sevda Gibi” oldu. Youtube kanalı üzerinden albümünün çıkış tarihine kadar şarkılarını paylaşan Ufuk Beydemir, dinleyicilerinin albümüne olan tepkilerini merak ediyor.

  Söz Yazarı ve Besteci!

  Ufuk Beydemir, 1992 doğumlu ve genç sanatçılar arasında yer alıyor. Youtube kanalından yaptığı paylaşımlardan özellikle “Ay Tenli Kadın” şarkısı tutulunca birçok kişi tarafından tanınmaya başladı.

  2018’e yaklaşırken prodüksiyon çalışmaları için stüdyoya kapanan Ufuk Beydemir, albüm çalışmalarını tamamladı. 11 şarkının sözlerini yazdı ve tamamını besteledi. “Ay Tenli Kadın” ile beraber en popüler şarkılarından biri de “Sofar Sounds İstanbul” oldu. Bu şarkılar sosyal medyada sevenleri tarafından defalarca paylaşıldı.

  Albümde Ufuk Beydemir’e eşlik eden diğer sanatçılar arasında ise: Ergin Kandemir (Elektrogitar ), Canberk Cebecioğlu (Davul), Cihan Reşit Köse (Basgitar) ve Cevdet Berkay Yavuz (Klavye) bulunmaktadır.

  Ayrıca Mert Kasap (Perküsyon), Özer Arkun (Çello), Sinan Cem Eroğlu (E-bow, perdesiz gitar), Derd Ali (Santur) ,Onurcan Çağatay (Trompet) da müzik ekibindedir. Geri vokal sanatçıları ise Özge Fışkın, Cevdet Berkay Yavuz ve Dilhan Şeşen’dir.

  Çalışmalarda çok sayıda müzisyen yer almıştır. Devrin Usta ise “Ay Tenli Kadın” şarkısına çekilen klibi yönetmiştir.

  Share.
  Leave A Reply