Yeni çıkarmış olduğu albümünün adı olan Acı, Sıla’nın anlatması üzerine; bir albümde bütün şarkıları toplamak yerine bunu birkaç albüme bölen Sıla, albüm tamamlandığında da bir cümle ortaya çıkacağı olması. Bu zamana kadar böyle bir çalışmanın görülmemiş olması da insanlarda merak uyandırıyor.

    Acı albümünden sonra doğu konserleri yapan Sıla, sosyal medya hesaplarından paylaştığı ve insanların tepkisi göz önüne alındığı zaman kusursuz olduğunu söylemek abartı olmaz. Konserlerinden sonra dijital platforma da acı albümüyle ilgili video yayınlayan Sıla, bu video da çalıştığı ekibinde bulunanların acı hakkında yorumlarına yer vermiştir. Bir cümlenin ilk kelimesi olan acı, devamında gelecek olan kelimeleri ve şarkılarını insanlar merakla beklemektedir.

    Kadınlar günü sebebiyle yine sosyal medya üzerinden bir video yayınlayan sıla, konusu da kadınlar üzerine olmuştur. Kadının Adı Yok sloganıyla çekilen video da kendi seslendirmiş olduğu şiirde Sıla ya eşlik eden isim ise Ayta Sözeridir. Kadının Adı Yok, Duygu Asena’nın eseri olup 1987 yılında yayına alınmıştır. Son yıllarda kadın cinayetlerinin arttığını içeren videoda, Türkiye’de yaşanan olayların kısa özeti gibi diyebiliriz.

    Share.
    Leave A Reply