pink_floyd

    Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi gruplarından biri olarak gösterilen, progresif rock yaparak şu anki nesli bile seneler boyunca etkilemeyi başaran, ününü her geçen sene daha da fazla artıran Pink Floyd, geride bıraktığımız ay önceki kayıtlarından oluşan bir albüm yayımlayacağını açıklamıştı. Albüm eskiden kaydedilmiş ama hiçbir albümde yer almamış olan şarkılara ev sahipliği yapacakken dün öğlen saatlerinde de yeni albümün kapağı belli oldu.

    Söz konusu bir progresif rock albüm kapağı olunca insanlar çok derin anlamlar içeren şeyler bekliyorlar, yeni albüm kapağı her ne kadar beklentileri karşılamayıp eski albüm kapaklarının gölgesinde kalsa da pek fena olduğunu söyleyemeyiz. Yukarıda da görebilirsiniz Pink Floyd’un yeni albümünün kapağını.

    Pink Floyd, yeni albümü Endless River’ı 10 Kasım’da yayınlayacağını duyurdu. İngiliz grubun 20 yıl sonra çıkacak ilk albümü olma özelliğini taşıyan Endless River’da 18 şarkı bulunuyor. Albüm, grubun 1993 yılında çıkardığı albümü The Division Bell sırasında kaydedilen kayıtlardan oluşuyor.

    Share.
    Leave A Reply