Sorumluluk projesi başlığı altında yapılan Çocuk gelinler için ‘’Kına’’ albümü Bahadır Tatlıöz’ün sorumluluğu üzerinden yürütülmeye başladı. Çocuk istismarı, kadına şiddet ve zorla evlendirilen kadınları konu alan albümde birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Albümden kazanılan paranın da sosyal sorumluluk projesinin yürütülmesi için harcanacağı belirtildi.

    Tüm Gelir Eğitime Bağışlanacak

    Çocuk istismarlarının ve kadına şiddetin Türkiye gündeminde yer aldığı 2019 yılında, Bahadır Tatlıöz, Mehmet Erdem, Gökhan Türkmen ve Bulutsuzluk özlemi gibi isimlerin bir araya geldiği albüm, herkesin dikkate alabileceği özel şarkılardan oluşuyor. Dikkat çekmek adına yapılan bu albümde aynı zamanda tepki ve Pi gruplarının da yer alması ile destek projesinin genişlemesi bekleniyordu.

    Albüm çıktıktan sonra gelirlerin hepsini sosyal sorumluluk projelerine ve eğitime yönelik ödemeler yapacaklarını açıklayan sanatçılar, müziğin yaygınlaştırıcı ve barışçıl gücüne inandıklarını da belirti. Güzel bir albüm ve gerçekçi bir konunun işlenmesiyle de ilgi çekici olması çocuk gelinler için bilinçlendirici olabilir. Bu güzel projenin devamı da bekleniyor.

    Share.
    Leave A Reply