Bring Me The Horizon, Sheffield, Yorkshire bölgesinde 2004 yılında kurulmuş bir İngiliz metalcore grubudur. Müzik stilleri death metal ve metalcore’dur, deathcore olarakta bilinir.

  Bring Me The Horizon kendi bölgelerinde 2004 yılında dağılmış birçok grup üyeleri ile başlamıştır. İsimlerini pirates of the caribbean filminden Jack Sparrow’un «Bring me that Horizon» demesiyle almışlardır. Grup «that» kelimesini «the» yaparak orjinal haline getirmiştir.
  Yaptıkları müzik, death metal ve metalcore’un harmanlanması olarak ifade edilen deathcore tarzında olsada, son albümleri bundan daha değişik bir tarzdadır.
  İngiltere’de birçok rock barda sahne aldı ve büyük hayran kitlesi oluştu. Çok kısa bi zaman da büyük ilgi topladıktan sonra, Aralık 2004’te ilk EP’leri olan This Is What The Edge Of Your Seat Was Made For çıktı.
  Grup şuanda Visible Noise stüdyolarında kayıt yapıyorlar ama grup ilk olarak Thirty Days of Night Records adına çalışmalara başlamıştır ve grubun ilk çalıştığı stüdyodur. Grup ayrıca Amerika’da Epitaph Records’la, Avustralya da ise Shock Records ile beraber çalışmıştır. Geçmişte Lostprophets, Killswitch Engage ve The Haunted gibi gruplarla turneye çıkmıştır. 2007 de UK’de Mart ve Nisan ayları arasında şimdi dağılmış bir metalcore grubu olan I Killed the Prom Queen ile turneye çıkmıştır. Ayrıca Download Festival 2007 de Iron Maiden, Slayer gibi gruplarla çalmıştır.
  Ayrıca turun bir ayağı olan K.Amerika’da Gym Class Heroes’in vokalisti olan Travis McCoy ile birlikte 6 Ağustos’ta Calgary’de çalmışlardır. Travis McCoy grupla Diamonds Aren’t Forever şarkısını seslendirmiştir.
  2006 yılında ise ilk albumleri olan Count Your Blessings ’i piyasaya sürdüler.
  Grup 2007 yılının Eylül ayında Kerrang dergisi tarafından en İyi çıkış yapan İngiliz grubu ödülüne layık görüldü.(Kerrang Dergisi İngiltere’nin en çok okunan metal dergilerinden biridir ) Grup ödülü aldıktan sonra Myspace’da fanlarına teşekkürlerini iletti.
  Bring Me The Horizon 2. stüdyo albümünü 2008’in başlarında yazıp kaydetmeye başlamıştır. Albümlerini Nisan ve Mayıs boyunca Fredrik Nordstrom ile birlikte İsveç stüdyolarında kaydettiler. Albüm 29 Eylül’de çıkarıldı. Suicide Season önceki albüm olan Count Your Blessings’ten tamamen farklıydı. İçinde daha çok metalcore barındırıyordu. Daha çok This Is What The Edge Of Your Seat Was Made For EP’sine benziyordu.
  2010’da There Is a Hell, Believe Me I’ve Seen It. There Is a Heaven, Let’s Keep It a Secret Albümünü çıkardılar.
  En son çıkardıkları albümün adı ise Sempiternal dir.

  Share.
  Leave A Reply