Farklı ses tınısı ve pek çok kişiye ters gelen giyim tarzı ile çok konuşulan isimlerden biri de Mabel Matiz. Özellikle de cinsel tercihleri sebebiyle pek çok kez eleştirilerin hedefi olmaktan kurtulamayan ancak gizliden gizliye herkesi sesiyle büyüleyen bu özel sanatçı aslında Fatih Karaca isimli bir genç yıldız.

    Geçtiğiniz haftalarda babasını kaybeden ve büyük üzüntü yaşayan Mabel Matiz 31 Ağustos 1985 yılında Mersin’in şirin bir ilçesi olan Erdemli’de dünyaya gelir. Üniversite hayatına kadar bu küçük ilçede yaşayan Fatih Karaca nam-ı diğer Mabel Matiz 2003 yılında İstanbul’a adımına atar. Ancak öyle sanatçılık hayalleri için falan değil. Pek çok kişinin girmek için gecesini gündüzüne kattığı İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanmıştır. Daha o dönemlerde bile farklı giyimi ve gözüne çektiği kalemi ile parmakla gösterilen Mabel, okulunu 2008 yılında bitirir.

    Lise ve üniversitede çok uzun süreli olmasa da biraz aldığı gitar ve şan derslerini şimdilerin o şahane tınılı sesini oluşturmak için kullanan Mabel Matiz, kendi evinde şarkı denemeleri yapar. Farklı tarzı ve sözlerindeki etkileyicilik ile önce gizli olarak başladığı şarkı kaydetme işine çok kısa bir sürede popüler olarak ilerletmeye karar verir. 2008 yılında başlayan bu gizli mücadele 2019 yılında hala hem sevilen hem nefret edilen hem beğenilen hem de yerilen isimlerden biri olmasına neden olur. Ancak yazdığı birbirinden güzel şarkılar ve eşsiz sesi ile pek çok ünlü isimle de beraber şarkı söyleyerek Türk pop müziğine bambaşka bir soluk getirmiştir.

    Share.
    Leave A Reply