Zayn Malik Biyografi

Zayn Malik

Zain Javadd Malik veya bilinen adıyla Zayn Malik, (12 Ocak 1993, Bradford, İngiltere), Pakistan asıllı, İngiliz şarkıcı ve söz yazarı. One Direction adlı müzik grubunun üyesidir.

Zayn Malik’in babası Pakistanlı Yasir Malik ve annesi İngiliz Tricia Malik’tir. Malik’in üç kız kardeşi var Doniya, Waliyha ve Safaa. Bradford’un East Bowling tarafında büyüdü. İlk okulda Lower Fields’a ve lisede Tong High School’a gitti. Zayn küçüklüğünü “Küçükken başa çıkılması zor biriydim. Biraz hiperaktiftim ki annem bile beni çocuk arabasında gezdirirdi.” diye anlatıyor. Annesi de Zayn’i “Zayn bilgisayar başında şarkılara saatlerce eşlik ederdi.” diye anlatıyor. Zayn Malik saçları yüzünden ilk iki okulundan atıldığını ama kız kardeşleri ile başka okula geçince uyum sağladığını söylemektedir.

2010 yılında Malik X-Factor’e “Let Me Love You” şarkısıyla katıldı. Ancak Boot Camp’ta diğer grup üyeleri gibi elendi. Nicole Scherzinger onların elenemeyecek kadar yetenekli olduğunu düşündüğü için Liam Payne , Niall Horan , Louis Tomlinson , Harry Styles ve Zayn’e yarışmaya grup katagorisinde devam etmelerini tavsiye etmiştir. Beşi One Direction isimli bir grup kurarak gruplar kategorisinde yarıştılar. On hafta sonunda finale kadar yükselen grup yarışmayı üçüncülükle bitirdi. One Direction ile 8 single ve 2 stüdyo albümüne imza atmıştır. 2012 yılında grubun 2. stüdyo albümü Take Me Home çıkmıştır. 2013 yılında Where We Are albümlerini yayınlayacaklardır.

Zayn X-Factor’de yarışmacı olan Rebecca Ferguson ile bir ilişki yaşadı ve bu ilişki yaş farkı nedeni ile hoş karşılanmadı. Dört ay sonra ilişkileri bitti. 2012 yılında Little Mix üyesi Perrie Edwards ile ilişki yaşamaya başladılar

Yanıt bırak

Copyright © 2013 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik