The Kills, Amerikalı şarkıcı Alison Mosshart (“VV”) ve İngiliz gitarist Jamie Hince (“Hotel”) den oluşan bir rock grubudur.
    10 yıl önce 14 Şubat 2002′de ilk kez Londra’da bulunan 12 Bar’da sahneye çıkmışlardır. Grup sahneye çıktıkları ilk günü “hayatımızdaki en korkunç ve heyecan verici gündü” sözleriyle ifade ediyor. Alison Mosshart: “Bir süredir beraber müzik yapıyorduk ancak ortada ne bir kayıt ne de bir grup ismi vardı. O konser karar verdiğimiz nokta oldu, ikimiz bir grup kuracaktık, işe yarayacaktı ya da rezil olacaktık. Sonunda amfilerimizin bile zor sığdığı bir sahnede bulduk kendimizi, 5 şarkı çaldık ve işe yaradı” diyor.

    Alison Nicole Mosshart 23 Kasım 1978 ABD doğumlu şarkıcı, besteci, model ve vokaldir. En çok bilinen grupları Indie rock grubu The Kills ve blues rock grubu The Dead Weather dır. Müzik kariyerine 1995′ de Florida da 2000’de dağılan punk rock grubu olan Discount ta başladı.

    Jamie Hince 19 Aralık 1978 İngiltere doğumlu gitarist,şarkıcı ve bestecidir. Müzik kariyerine Fiji, Scarfo ve Blyth Power gruplarında başladı.

    Share.
    Leave A Reply