1932 doğumlu Muhterem Nur aslında eşi Müslüm Gürses ile tanınan bir isim değildir. Yaşadığı zorlu hayatı, sanatçı kimliği ve oyunculuk kariyeri ile pek çok kişinin yakından tanıdığı Muhterem Nur, Müslüm Gürses gibi çok zorlu bir hayat yaşamıştır.

    Evlilik dışı bir çocuk olarak Yugoslavya’da yani şimdiki Makedonya’da dünyaya gelen ve ismi Olga olan Muhterem Nur’un bir manastırda dünyaya geldiği iddia ediliyor. Annesi onu doğururken olur ve babasını hiç tanımaz. Teyze olarak bildiği kişiler tarafından büyütülen taciz ve tecavüzlere maruz kalan ve hayata karşı tek başına mücadele vermek zorunda kalan Muhterem Nur, 1942 yılında Türkiye’ye gelir.

    Fabrikalarda işçilik yapan ve çok parasız günler geçiren Muhterem Hanım, tesadüfi bir şekilde sinema filmlerinde oynamaya başlar. Güzelliği ile herkesi büyüleyen ve pek çok kişinin hayranlığını kazanan Muhterem Nur’un sesi de kendisi gibi çok güzeldir. Malatya’da bir çay bahçesinde düzenlenen müzik Turnesi’nde kendinden yaşça küçük Müslüm Gürsel ile tanışır.

    Aralarında başlayan aşk, bu ilişkiyi evliliğe kadar uzanır ve 1986 yılında ünlü çift nikah masasına oturur. O günden sonra hem şarkıcılıktan hem de sinema filmlerinden elini ayağını çeken Muhterem Nur 2013 yılında acı bir şekilde kaybettiği eşi Müslüm Gürses ile hayatının en özel günlerini yaşar.

    Share.
    Leave A Reply