Mick Jagger Biyografi

Mick Jagger

Sir Michael Phillip “Mick” Jagger (26 Temmuz 1943), İngiliz rock müzisyeni, besteci, film yapımcısı, aktör ve iş adamı.
İngiliz rock grubu The Rolling Stones’un kurucu üyesidir. The Rolling Stones ile yaptığı çalışmaların yanı sıra, başarılı bir solo kariyeri vardır. Wandering Spirit ve She’s The Boss, bilinen en iyi albümleridir.

Bunların yanı sıra, Dave Stewart ve birkaç ünlü isimle beraber çalışarak, Alfie adlı filmin soundtrack albümünü de yapmıştır. En ünlü konseri 1971 Madison SQUARE Gardendır.Rolling stones’u keith richards ile birlikte kurmuşlardır. En ünlü şarkıları arasında Satisfaction, Brown Sugar, Jumping Jack Flash, Lets Spend The Night Together ve Paint İt Black yer alır. 1969 senesinde Keith ile uyuşturucudan yakalanmıştır ve kefaletle serbest kalmıştır. Mick Jagger’ın ilk sahneye çıkışı İngiltere’nin publarında olmuştur.

Çok kötü başlamasına rağmen Keith’in desteği ile başarı grafiği yükselmiştir. Mick Jagger’ın en unutulmaz sahne şovunu 1973 Amerika konserinde Midnight Rambler şarkısında olmuştur. Son zamanlarda Maroon 5 – Moves Like Jagger şarkısı ile gündeme gelmiştir. Şarkı ona ithafen yazılmıştır.

Yanıt bırak

Copyright © 2013 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik