1958 yılında İzmir’in Kınık ilçesinde dünyaya gelen Hüsnü Arkan sadece sanatçı kimliğiyle değil şair ve yazar olmasıyla da tanınan ünlü isimlerden biridir. Kadife gibi sesi ve farklı makamı ile dinleyen herkesi anında etkileyen Arkan, ilk olarak Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’ne başladı. Burada mutlu olamayan ve aradığının farklı olduğunu keşfeden ünlü isim bu kez de şansını Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde denedi.

    Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra 1989 ile 1997 yılları arasındaki hayatını Amsterdam’a geçirdi. İşte burada başlayan müzik hayatı Avrupa’nın pek çok köşesinde ve Hollanda’da sık sık konserler vermesiyle devam etti. İlk albümünü 1991 yılında piyasaya süren Arkan, o günden sonra kendini tamamen müzik hayatına adadı.

    Pek çok isimle de düet yapan ve sesindeki dinlendirici tını ile hala çok sevilen Hüsnü Arkan 2005 yılında Hiçe Doğru isimli bir şiir kitabı yazdı. 3 adet de roman yazan ünlü şarkıcının bu eserleri; Ölü Kelebeklerin Dansı, Menekşeler Atlar Oburlar ve Uzun Bir Yolculuğun Bittiği Yer olarak karşımıza çıkar.

    Share.
    Leave A Reply