90’lı yılların ortalarında dört genç tarafından kurulan punkrock müzik grubu.
  Joel Reuben Madden 16 yaşında şarkı söylemeye başlar. Buna ikiz kardeşi Benjamin Levi Madden hiç müzik dersi almamasına rağmen gitar ile eşlik etmeye başlar.
  Okulda William Martin ve Paul Thomas ile tanışırlar ve okul saatlerinden sonra müzik yapmaya ve bir grup kurmaya karar verirler.
  Kendilerini yeterince iyi bulmadıkları için kimseden şarkı almazlar ve her şeyi kendileri düzenleyerek ilerlemek isterler.
  Grubun ismi Benjamin’in anımsadığı bir çocuk kitabındaki karakterden gelir. İş olmuşken herkes kendine de birer lakap uygun görür. Böylece Benjamin “Kid Vicious”, Joel “Sickboy”, Paul “St. Paul” ve William “Lil Billy” olur. İlk sahne alışları ise kendi evlerinin bodrum katında 20 kişi önünde olur.
  Kaliteli cihaz alacak kadar paraları ve müzik piyasasında tanıdıkları olmamasına rağmen bir demo kaydederler, bir biyografi ve birkaç resim ile bir dergide gördükleri bütün plak şirketlerine bu demoyu gönderirler.
  Beklendiği gibi hiç bir yerden cevap gelmez ve üyeler okullarını bitirmekle meşgul olurlar. Mezun olduktan sonra şanslarını, birçok kişiye şöhret kapısını açmış olan Club 924’te denerler. Daha sonra büyük bir azimle yeni taşındıkları Annapolis’te her akşam sahne almaya başlarlar ve “Can’t Go On” isimli parçaları bir toplama CD’ye alınır. Bu CD 1999 yılında “My Own Worst Enemy” isimli şarkıya tüm dünyada kendinden söz ettiren Lit’in menajeri ne ulaşır ve sonuç olarak Good Charlotte Lit’in konserlerinde açılış grubu teklifinde bulunulur. Her ne kadar bu dörtlü kulaklarına inanamasalar da ortada küçük bir sorun vardı ki, Good Charlotte kendi taşıma ücretini kendi ödemek zorundaydı, fakir ailelerden geldikleri içinse bu imkânsızdı. En son kendi ısrarı üzerine Benji ile Joel annelerinin minibüsünü alıp onu günde 10 kilometre uzaklıktaki işe yürüyerek gitmeye karar verip hayallerini gerçekleştirirler.
  Blink-182 ile birkaç sefer sahne aldıktan sonra Lit’in New York konserinde ön programında bütün büyük plak şirketlerinin huzurunda sahneye çıkarlar ve daha o gün sözleşme imzalarlar.
  Bundan yalnızca beş ay sonra isimsiz ilk albümleri piyasaya çıkar ve büyük ilgi görür. 2002 de yaptıkları “The Young and the Hopeless” isimli albümleri ise Avrupa’yı fethetme niyetiyle piyasaya sürülür. ve 2003 başlarında Avrupa’da da Good Charlotte “Lifestyles of the Rich & Famous” isimli parçayla kendini kabul ettirir.

  Share.
  Leave A Reply