Hareketli gece yaşamlarında pek bulunmayan Fazıl Say son günlerde pek çok kişinin ağzından düşürmediği hatta üzerine espriler yaptığı biri haline geldi. Sebebi de geçtiğimiz günlerde sevgilisi ile nikah masasına oturmuş olması. Bir anda kimdir bu adam diyenlerin sayısı artmışken biz hemen sizlere anlatalım kimdir bu Fazıl Say.

    Milli gururumuz diyebileceğimiz Fazıl Say 4 yaşında piyano eğitimleri almaya başlayan, Ankara 1970 doğumlu önemli bir sanatçımız. Tabiri caizse piyanoyu ağlatan bu adam Türkiye’de hem sevilen hem de yerilen sanatçılardan dersek yanlış olmaz. Gerek düşünceleri gerekse de açık sözlülüğü ile öne çıkan sanatçının aslında ailesi de sanatçı.

    Hayatı genel olarak yurtdışında geçen bu başarılı sanatçı Ankara Devlet Konservatuarı mezunu olup daha ilk defa müziğe atıldığında da üstün yetenekli olması fark edilip özel olarak yetiştirilmiş biridir. Aldığı ödüllere her geçen gün bir yenisini ekleyen ve en son Yılın Piyanist Ödülü alan sanatçımız dünyanın pek çok ülkesinde el üstünde tutulan biri olup yakın geçmişte hayatını yine müzik dünyasından Ece Dağıstan ile birleştirmiştir.

    Share.
    Leave A Reply