Sahne ismi Ezhel olarak bilinen ünlü rapçi Ömer sercan İpekçioğlu, 1990 yılında Ankara’da doğmuştur. Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başlayan sanatçının, rap haricinde pek çok müzik türüne ilgisi bulunmakta ve yaptığı müziği Anatolian Urban Cora-Hip Hop-Reggae-Dub-Trap olarak tanımlamaktadır. Yani aslında sadece rapçi kimliğinin olmadığını söyleyebiliriz.

    Ais Ezhel ismiyle müzik dünyasına giriş yapan ünlü rapçi ilk olarak başka rapçilerle beraber çıkarttığı Sekiz şarkısı ile geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Ardından Sekiz 2 şarkısını çıkaran ekip, ilk şarkıdaki başarılını yakalayamamıştır. Ezhel daha sonra ilk albümünü ise 2017 yılında Müptezhel ismiyle çıkarmıştır. Ezhel’in bu albüm sayesinde çok daha geniş kitlelere ulaştığını hatta yurt dışındaki Sziget gibi çok büyük festivallerde sahne almaya başladığı bilinmektedir. Bu albüm özellikle sokak hayatını ve gençlerin yaşadığı sorunları anlatan bir albümdür.

    Ezhel, şarkılarında auto tune kullanmaktadır. Ayrıca bildiğimiz kimliği haricinde “Kökler Filizleniyor” isimli grubu ile Neşat Ertaş coverları yapmaktadır. Yani Ezhel, müziğin her türünde karşımıza çıkan oldukça başarılı bir sanatçıdır.

    Share.
    Leave A Reply