Derek and Dominos, klavyeci Bobby Whitlock, basçı Carl Radle ve Delaney, Bonnie & Friends Clapton ile oynamıştı davulcu Jim Gordon, gitarist ve şarkıcı Eric Clapton tarafından 1970 yılının bahar aylarında oluşan blues rock grubu. Duane Allman, aynı zamanda parçaları bir dizi slayt gitar eklemek için Clapton tarafından davet edildi.
  Grubun sadece bir stüdyo albümü, Layla ve Diğer Çeşitli Aşk Şarkıları yayınladı.Albüm albüm kesintileri en güçlü slayt gitar çalışma katkıda gitarist Duane Allman, slayt gitar özelliklere sahip. Onun en unutulmaz katkıları, albüm başlığını izlemek için “Layla” idi.Albüm eleştirmenlerin övgüsünü devam etti, ama başlangıçta satış ve radyo müzik yayını sarsılmadı.
  Hem eleştirmenler hem de taraftarlarından övgü aldı albüm, genellikle Clapton kariyerinde belirleyici bir başarı olarak kabul edilir.

  Derek and Dominos tohumlarını Delaney, Bonnie & Clapton öncesi hareket ile oynamışlardı Duane Allman da dahil olmak üzere tüm üyeleri, bunlardan Dostları ile grup üyelerinin katılımı bulunabilir. Grup üyelerinin çıkışlar Delaney ve Bonnie Bramlett arasında sürekli sürtüşmenin kaynaklandığı gösterilmiştir, Whitlock şöyle açıklıyor:
  “Delaney onu ve Bonnie her zaman mücadele ve taşıma ile çalışmak zor gerçek biraz James Brownish oldu. Herkes durumun büyüsünden kurtulmak istiyordu.”

  Share.
  Leave A Reply