All Time Low pop punk grubu, Amerika’nın Baltimore bölgesine bağlı Maryland’de 2003 yılında kurulmuştur. Grup vokalist ve gitaristi Alex Gaskarth, gitaristi ve vokalisti Jack Barakat, basçı ve bir diğer vokalisti Zack Merrick ve davulcusu Rian Dawson’dan oluşur. Grup dört albüm, iki EP ve bir canlı konser kayıt albümü yayımlamış kuruluşundan bugüne çeşitli turlar düzenlemiş, Warped Tour ayrıca Reading and Leeds ve Soundwave Festival gibi müzik festivallerinde yer almış,.
  Bir lise grubu olarak kariyerine başlayan grup ilk EP çalışması olanThe Three Words to Remember in Dealing with the End’i 2004 yılında çıkarmış, son stüdyo albümü Türkçesi Panik Yapmayın olan Don’t Panic’i 9 Ekim 2012 tarihinde yayınlamıştır.
  All Time Low 15 Mayıs 2010 tarihinde ilk konser albümü Straight to DVDyi yayınamış, sonraki sene yayınladıkları Dirty Work albümü grubun kariyerinde önemli bir noktaya sahiptir. Interscope albüme değişiklikle etiket olmuş, albüm; 45.000 ilk hafta satışıyla Billboard 200. sayısında 6 sıralamasıyla zirve yapmıştır. Dirty Work Ekim 2012 itibariyle ABD’de 107.000 kopya satmıştır.[1] Grup albümlerinin başarısı için yayınlanmasının ardından sık sık konser turları gerçekleştirmiştir.
  Boys Like Girls, Third Eye Blind ve LMFAO dahil olmak üzere birçok diğer destekleyici müzik gruplarıyla tur konserleri gerçekleştiren grup ayrıca Good Charlotte, Her Sickest Kids, Cartel ve Simple Plan 2010 yılında İngiltere’de gerçekleştirilen Reading ve Leeds Festival festivalinde boy göstermiştir.
  15 Mart 2010 yılında, Türkçe’si “Boyama Çiçekler” olan Almost Alice teklisini yayınlayan grup Amerikan müzik listelerinde 12. sıraya dek yükselmiş, bu grubun en yüksek başarı elde eden teklisi olmuştur. Ayrıca tekli 2010 yapımlı fantastik-macera filmi Alis Harikalar Diyarındaın film müziklerinden biri olmuştur.[2]
  Ağustos 2010 yılında bir web sitesine sızan grubun yayınlanmayan ilk demo albümü daha sonra parça albümde de yer verilmek suretiyle grubun bir üyesi tarafından da doğrulanmış, yaklaşık bir yıl sonra, grubun dördüncü stüdyo albümü “Dirty Work” Haziran 2011 tarihinde yayınlanmıştır. Albüm yayınlanmadan önce Mart ayında piyasaya sürülmesi planlamış ancak albümün eski etiketi Interscope’un etiket değişikliği nedeniyle Ağustos’ta yayınlanmıştır. Albüm All Time Low’un en çok satan albümü olmuş olup Avustralya, Kanada ve İngiltere’de zirve de yer almıştır.
  2011 yılının ilkbaharında yeni albümleri Dirty Work’a destek için konser turu gerçekleştirmiş, turu Yellowcard, Hey Pazartesi veSummer Set desteklemiştir. Onlar kısa bir süre sonra İngiltere’de konser turu gerçekleştirmiştir.

  Share.
  Leave A Reply