3 Doors Down, ABD’li rock grubu. Brad Arnold (vokal), Matt Roberts (gitar) ve Todd Harrell (bas) tarafından kurulan alternatif rock grubu 3 Doors Down, kadrosunda ilk başlarda bir davulcu bulundurmuyordu. İlk albümünü 2000 yılında Universal Records’dan yayınlayan grup, albümün ismini de “The Better Life” olarak belirledi. Albümden çıkan ilk tekli “Kryptonite” ile Amerika Modern Rock listelerinde 1 numara olan ekip, burada 11 hafta boyunca yer aldı. Albümden çıkan 2. tekli “Loser” ile de yine listelerde zirveye yerleşen grup, bu tekli ile listelerde 21 hafta boyunca 1 numarada yer alarak bir rekora imza attı. Albümde Arnold vokalistliğin yanı sıra grubun davulculuk görevini de üstlenirken, albümden çıkan 3. single “Duck And Run” yine grubu Amerika Modern Rock listelerinde zirveye taşıdı. 2002 senesinde “Away From The Sun” adlı 2. albümünü piyasaya süren 3 Doors Down, albümden yayınladığı ilk tekli “When I’m Gone” ile Amerika Modern Rock listelerinde 17 hafta boyunca 1 numarada bulundu.
    2003 senesinde “Another 700 Miles” adlı konser EP’sini yayınlayan 3 Doors Down, bu sefer kadrosuna gitarist Chris Henderson’u ekledi. 2004 senesinde “One Red Light” adlı DVD’yi piyasaya süren grup, 2005 senesinde “Seventeen Days” adlı 3. albümünü hayranlarına ulaştırdı.
    “Seventeen Days” adlı albümle Amerika listelerinde zirveye yerleşen 3 Doors Down, albümden ilk teklisi “Let Me Go”ya seçti. Albümle birlikte gruba konserlerinde eşlik eden davulcu Daniel Adair’in yerine Greg Upchurch kadroya dahil olurken, grup aynı sene “Away From The Sun” adlı 2. DVD’sini hayata geçirdi. “Seventeen Days” albümünde ünlü Amerikalı rock müzisyen Bob Seger gruba “Landing In London” parçasında eşlik etti ve grup albümden en son bu tekliyi piyasaya sürdü.

    Share.
    Leave A Reply