Müzik şirketleri ya da aranjör firmalar son dönemde yerini sosyal medya hesaplarına kaptırmış durumda gibi gözüküyor. Artık albüm yapmak ve bir müzik firmasıyla anlaşmak demode olmaya başladı. Ünlü isimler, fenomenler ya da şarkıcılar kliplerini Youtube’da paylaşarak daha çok ses getirmeye başlamış durumdadır.

    En sevilen sosyal hesaplardan biri olan Youtube içerisinde klibinizi ya da şarkınızın videosunu yayınlamanız durumunda tüm Türkiye tarafından daha kolay bir şekilde izleniyor. Bu durum özellikle sesini duyurmak ve popüler hale gelmek isteyen isimlerin ilk tercihler arasındadır. Müzik dünyasında Youtube üzerinden ses getirmeye başlayanların sayısı hızlı bir şekilde artmıştır.

    Demek Akalın, Gülşen, Aleyna Tilki gibi isimler tüm video kiplerini ve güncel şarkılarını Youtube hesapları üzerinden hayranlarıyla buluşturuyor. Popüler isimlerin izlenme oranları ise en az 4 milyona kadar çıkıyor. Hem masrafsız hem de zahmetsiz pratik yöntemlerden bir tanesi olan sosyal medya, gelecekte en önemli iş dallarından biri haline gelecekmiş gibi gözüküyor.

    Share.
    Leave A Reply