Dünya üzerinde Türklere ait bir şeyleri görebilmek hepimizin gurur kaynağı değil mi? Bu sefer göğsümüzü kabartan haber Venedik’ten geliyor ve bu haberin ana kaynağını da yine Türk bir müzik öğretmeni oluşturuyor.

    Ozan Çekiç Diyarbakır doğumlu ve 17 yıldır müzik öğretmenliği yapan biri. Görev yeri Tokat ilimiz olan bu koca yürekli öğretmenimiz arkadaşlarıyla beraber Venedik’i ziyarete gider. Elbette yanında sazı ile. Her yabancı turist gibi şehri karış karış gezerde gondola binmez mi? Biner üstüne birde Tokat’ın en meşhur “Başındaki yazmayı sarıya mı boyadın” türküsünü seslendirir.

    Bir anda hem sosyal medya da hem de Venedik’te ilgi toplayan bu 41 yaşındaki öğretmenimiz güzel bir mesajı da beraberinde iletti. Ona göre, dünya üstündeki her turistik yerde ülkemizin türkülerini seslendirmek, bu türküleri başta kendi gençlerimize sevdirebilmek sonrada herkese duyurmak çok önemli.

    2 çocuk babası bu öğretmenimiz yaptığı güzel hareketle pek çok kişinin onayını aldı. Bundan sonra gezeceği yerlerde de aynı şekilde türkülerimizi seslendireceğini umuyoruz.

    Share.
    Leave A Reply