Pop müzik Türkiye’de kuşkusuz en çok insan kitlesinin dinlemekten keyif aldığı bir tür. Ancak son yıllarda pop müzik ile birlikte çok güzel işler çıkarılmaması ile birlikte eski popülerliğini kaybetmiş ve uzun dönemler boyunca ortaya çıkmış çok güzel şarkılarda göremiyoruz. Bu da müzik piyasasının başka bir yere kaymasına ve farklı türlerin daha çok beğenilmesine sebep olmakla birlikte pop müzik kültürünü de fazlasıyla öldürüyor.

    Ancak Türkiye’de Pop Müzik denildiğinde Zeynep Bastik gibi yeni ve genç yeteneklerde bulunsa da bunların oranı gerçekten çok az oluyor.

    Bu durum da pop müzik dinleyicilerini başka türlere kaymaya veya eskilere ait şarkıları dinlemeye itiyor. Türkiye’de kesinlikle daha fazla pop şarkıları çıkarılmalı ve sanatçıları yetişmeli aksi halde Türkiye’deki pop müzik kültürü kaybolacak ya da başka bir yere doğru değişecektir.

    Şarkı çıkartmak ise günümüzde son derece kolay olduğu gibi sosyal medya platformları sayesinde sesinizi her yere duyurabileceğiniz ve reklamınızı çok güzel gerçekleştirebileceğiniz bir dönem. Bu sebeple eğer sesiniz güzel ise şarkı kayıtları yapabilir sizde sosyal medya aracılığı ile kendi reklamlarınızı yapabilirsiniz.

    Share.
    Leave A Reply