1. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 14 Nisan 2018’de başlıyor! Festivale birçok müzik grubu ile beraber Anadolu Nefesli Beşlisi’nin de katılacağı açıklandı. Kendine özgü tarzı olan ve oda müziği yapan grup, Mersin’de sevenleri ile buluşacak. Grup, ST.Paul Müzesi’nde konser verecek ve bu konser 27 Nisan günü saat 20.00’de başlayacak.

  Anadolu’nun Geleneksel Müziklerini Tanıtmayı Amaçlıyorlar!

  Anadolu ve Batı müziğini harmanlayan grup, Anadolu değerlerini tanıtmayı amaçlamaktadır. Anadolu Nefesli Beşlisi, 2014 yılında kurulmuştur ve kısa süre içerisinde başarıları sayesinde tanınmışlardır.

  Grubun tarzının en önemli özelliği Anadolu ezgilerinin batı enstrümanları ile çalınmasıdır. Bu şekilde müziğe yeni bir yorum ve renk katmaktadırlar.

  Anadolu Nefesli Beşlisi’nin üyeleri arasında flütte Cem Önertürk, fagotta Ozan Evruk, obuada Ufuk Gürbüz, kornoda Hüseyin Uçar ve son olarak klarnette Kıvanç Fındıklı bulunmaktadır.

  Anadolu Nefesli Beşlisi, Mersin konserinde bazı ünlü klasik müzik bestecilerinin eserleri ile beraber kendi yorumlarını katacakları Aşık Veysel eserlerine yer verecekler. Kıvanç Fındıklı tarafından düzenlemesi yapılan türküleri ise Enver Töre(Bariton) ve Semin Dikmen Töre( Soprano) seslendirecekler.

  Share.
  Leave A Reply