steve_vai

  Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi gitaristlerinden biri olarak gösterilen Steve Vai, tekrar ülkemize geliyor. İstanbul’da daha önce çok konser vermiş olan ünlü gitar Virtüözü bu sefer sadece İstanbul’da değil, Ankara’da da konser verecek. Ankaralı müzikseverlerin de en büyük şikayetinin bu olduğunu biliyoruz: ünlü müzisyenlerin İstanbul’a gelip de Ankara’ya gitmemesi. Sonuç olarak Steve Vai bu jeste Ankaralılara da yapıyor. 28 Mart’ta İstanbul’da gerçekleşecek konserin ertesi günü, 29 Mart’ta Ankara’da farklı bir konser olacak.

  Gold’N Strings dünyaca ünlü bir virtüöz, ileri görüşlü bir besteci ve aynı zamanda müziği sonsuz yaratıcılık ve teknik deha ile harmanlayan kusursuz bir prodüktörü ağırlamaya hazırlanıyor. Müzik hayatına 12 yaşında Joe Satriani’den gitar dersleri alarak başlayan Steve Vai, 18 yaşına geldiğinde efsanevi müzisyen Frank Zappa ile birlikte çalıyordu. Geçtiğimiz 30 yıla, 15 milyon’dan fazla albüm satışı ve 3 Grammy ödülü sığdıran Vai, müzik dünyasının yaşayan efsanelerinden biri!

  Paul McCartney, Neil Young gibi isimlere verilen Les Paul ödülüne layık görülen Steve Vai, müzikte teknik mükemmellik ve yaratıcılığı ödüllendiren TEC Foundation tarafından “En üst düzey müzik simyacısı” olarak tanımlanıyor.

  Ülkemize birçok kez uğrayan ve her konseriyle binlerce hayranını coşturan Steve Vai, Gold’N Strings kapsamında muhteşem performansı ile 28 Mart tarihinde KüçükÇiftlik Park’ta sahne alacak.

  Share.
  Leave A Reply