Müzik piyasalarını sallamayı başaran yeni isimlerin en önemli özellikleri, artık her birinin hem söz hem müzikle kendilerine uygun şarkılar ortaya çıkarabiliyor olmalarıdır. Bu sayede hem içerik üretme konusundaki yeteneklerini gösterebiliyor, hem de şarkıcılıktaki başarılarını yansıtmayı başarabiliyorlar. Müzik listeleri genel durumuna direkt etki eden ve listelere girmeyi başaran isimler arasında çok sayıda yeni sanatçı da yer alıyor.

    Listeleri Sarsan Sanatçılar

    Edis, özellikle gençlerin en sevdiği isimler arasındaki yerini almasıyla birlikte gelecek yıllarda da müzik piyasasında olacağı anlaşılan isimler arasında yer alıyor. İlyas Yalçıntaş, X Factor Türkiye’de adını duyurmayı başaran ve ardından herkes tarafından sevilen bir isim olarak görülen sanatçının listelerde her zaman yeri bulunuyor.

    Bahadır Tatlıöz de sözü ve müziği tamamen kendine ait olan şarkılarla Türkiye’de adını duyurmayı başarmıştır. İdo Tatlıses kendinden beklendiği gibi, İbrahim Tatlıses’ten gelen yeteneği kullanarak müzik piyasalarında kendine yer edinmeyi başardı. Burak King piyasalarda adını diğer sanatçılara kıyasla daha uzun süredir duyuran ve listelerden inmeyen şarkıların sahibi olan isimdir.

    Share.
    Leave A Reply