ODA Orkestrası şeflerinin bir araya gelerek oluşturmuş oldukları Saygun Quartet, 2015 yılından beri müzik çalışmalarını sürdürmektedirler. İlk olarak ün kazanmaları Ankara’daki bir yarışmada kazandıkları birincilik ile gerçekleşen Saygun Quartet, Eskişehir’deki sevenlerine gene çok keyifli bir klasik müzik konseri sundu.

  Büyük Şehirlerde Konserler Veriyorlar!

  Saygun Quartet şefleri İzmir Karşıyaka Belediyesi’ndeki oda orkestrasında görev almaktadırlar. Ankara’daki yarışmadan sonra Hollanda’da da ilk dörde kalmayı başaran Saygın Quartet, İzmir, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’deki birçok önemli salonda konser vermektedir.

  Grubun üyeleri arasında 1.kemanda Deniz Toygür, 2.kemanda Özge Özeberk yer alırken viyolada ise Yağmur Tekin vardır. Viyolenselde çalan genç sanatçı ise Yusuf Çelik’tir.

  Saygun Quartet en son olarak Eskişehir’de Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan Ergin Orbey Sahnesi’nde yer aldı. Programın ilk kısmında İtalyan Serenadı ( Hugo Wolf ) ve Kuartet Operası 18 No:2 ( Beethoven ) çalındı. İkinci kısımda ise Hayatımdan ( Bedrict Smatana )  isimli eser çalındı ve konsere gelenler tarafından alkış topladı.

  Eskişehirli klasik müzikseverlerin büyük beğenisi ile karşılaşan Saygın Quartet, konser bitiminde tekrar tekrar seyirci tarafından sahneye geri çağrıldı.

  Share.
  Leave A Reply