İsveç’in en popüler gruplarından biri olan Roxette, 1980 yılından bu yana tanınan gruplardan biri olarak, dünyanın en sevilen şarkılarını bir araya getirmişti. Pop rock tarzıyla bilinen grubun beğenilen solisti Marie Fredriksson 61 yaşında hayatını kaybederek, sevenlerine veda etmeden uğurlandı. Çok sevilen bu grubun ise dünya müzik camiasına bıraktığı eserler hala söyleniyor.

    75 Milyona Yakın Albüm ve Single İle Biliniyor.

    Dünyanın en geniş repertuarına sahip Roxette için sevenlerin aklında kalan şarkılardan biri olarak ‘’Listen To Your Heart’’ birçok ünlü şarkıcı tarafından seslendirilmişti. Ancak milyonlarca şarkının sahibi olan Roxette grubunu tarihe gömmek gerçekten imkansız.

    Birçok albümden oluşan şarkı repertuarları ve konserleriyle kimsenin unutamayacağı bu grup, genç dinleyicilerin de hatırlaması gereken muhteşem müzik alt yapısına sahip. Marie Fredriksson’un sesinin unutulması da imkansız görünüyor. Anı olarak hazırlanan son albümümün de 2020 yılında çıkması beklenen Roxxette grubunun, en güzel şarkılarını ünlü şarkıcıların seslendirmesi ve tekrar üst sıralarda yer alacak olan bir albüm yapılası bekleniyor.

    Share.
    Leave A Reply