Müzik herkesin dinlemeyi sevdiği ve ruhunda gıdası olan, ruhu oldukça besleyen aktivitelerden birisi. Bu sebeple çoğu insan duygularını yaşarken müzik dinlemeyi seviyor ve müziği yaşadıkları ile arasında bir bağlantı kurarak bir ortak nokta gibi görüyor.

    Rap müzik ise son yıllarda son derece popüler olan ve fazlasıyla dinlenen türler arasında yer almakla birlikte aynı zamanda gençlerin duygu durumunu ve dinleyen bireylerin yaşadıkları sancıları sözler ile muhteşem bir şekilde yansıttığı için dinlemeyi tercih ettiği türler arasına hızlıca bir giriş yaptı.

    Çok uzun yıllardır hayatımızda olan bir müzik türü olmasına rağmen son yıllarda muhteşem şarkıları ile çok büyük bir çıkış yakaladı ve yaş, konum, seviye gözetmeksizin herkesin dinlediği şarkılar haline geldi. Bununla birlikte yeni rap şarkıcıları ortaya çıktı ve şarkıları ile de popülerleşen fazlasıyla insan oldu. Bunlar arasında Ezel, Murda, Gazapizm gibi sanatçılar yer alsa da bunların beraberinde daha birçok rap sanatçısı var.

    Aynı zamanda Sagopa Kajmer ülkemizde rap müziğin temsilcileri olarak anılırken son yıllarda yaptığı muhteşem şarkılarla da karşımıza çıktı ve sanatını muhteşem bir şekilde konuşturdu.

    Share.
    Leave A Reply