1. Mersin Uluslararası Müzik Festivali yakında başlıyor! 14 Nisan 2018’de açılış konseri verilecek olan festivalde genç opera sanatçısı Pumeza Matshikiza da yer alacak. MDOB orkestrasına Antonio Pirolli şeflik yapacak. Ünü hızla yayılan Pumeza Matshikiza, genç operacılar arasında oldukça heyecan verici ve yetenekli bir sanatçı olarak değerlendiriliyor.

    En Yetenekli Genç Nesil Operacılarından Biri!

    Pumeza Matshikiza, 30’lu yaşlarında kazandığı şöhretini çalışmalarıyla parlatmaya devam ediyor. İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları’nda açılış şarkısını seslendiren Pumeza Matshikiza, ilk olarak bu organizasyonda milyonların ilgisini çekmişti. Oldukça etkileyici bir tarzda opera seslendiren sanatçı, 14 Nisan’da Mersin’deki açılış konserinde de yer alacak. Bu konserde aynı zamanda tenor Murat Karahan da solist olarak şarkı seslendirecek.

    Pumeza Matshikiza, Stuttgart Devlet Operası’nda çalışmalarını sürdürüyor. Operada solistlik yapan Matshikiza, birçok rolü ile de oldukça beğeni topluyor. Oynadığı roller arasında Figaro’nun Düğünü-Suzanna, Sihirli Flüt-Pamina, La Boheme-Mimi de bulunuyor. Matshikiza aynı zamanda farklı tarzda, geniş bir yelpazede bulunan şarkıları seslendirebilme özelliği ile de tanınmaktadır. Yakın zamanda Avrupa turnesine çıkan sanatçı, 14 Nisan’da Mersin’de olacak.

    Share.
    Leave A Reply