Down sendromlular için büyük destek ünlü Pink Floyd grubunun kurucusu olan Roger Waters’dan geldi. İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı klipte kullanmak üzere Another Brick in the Wall şarkısı için sanatçıdan iki yıllığına izin aldı. Down sendromlular için farkındalık yaratmayı hedefleyen klip Türkçe versiyonu ile seslendiriliyor ve çekimlerde vakıftaki down sendromlular yer alıyor.

    Yaşam Hakkı-Duvar Parçasına Klip Çekildi!

    İZEV tarafından gerçekleştirilen farkındalık etkinliği için aynı zamanda Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı CEO’su Ersal Göral da büyük destek verdi. Çekilen klipte down sendromlu veya herhangi bir mental farklılığı olan kişilerin dışlanmaması gerektiğine yönelik önemli mesajlar yer alıyor.

    Another Brick in the Wall şarkısına ait olan beste için Türkçe sözler Hakan Kural tarafından yazıldı. Rogers Waters’ın, parçasını Türkçe seslendirme hakkını uzun yıllardır kimseye vermemesine rağmen bu projeye destek sunması beğeni kazandı. Klipte Funda Arar, Selda Bağcan, Koray Avcı ve Kubat da seslendirme yaptılar. Klip sosyal medyada da büyük ilgi gördü ve sıkça paylaşılmaya başlandı.

    Share.
    Leave A Reply