One Love Festival 14

  Artık bir klasik haline gelen ve her sene Efes Pilsen sponsorluğunda düzenlenen One Love Festival, bu sene de mükemmel sanatçıları İstanbul sahnelerine taşıyacak. 13 ve 14 Haziran tarihleri arasında Life Park’ta düzenlenecek olan konserlerin tam takvimi henüz belli olmasa da belli olmuş sanatçıların varlığının bile şu an için konserlere çift günlük kombine bilet almak için yeterli. Ayrıca Life Park’ta, ormanın ve doğanın içinde yapılacak olması da farklı bir artı. Şu anda biletleri Biletix üzerinden uygun fiyatlarla satın almaya başlayabilirsiniz; zamanla fiyatların artıp, indirimli dönemin sona ermesi bekleniyor.

  One Love Festival 14 – 2015 Biletleri

  Kayıtları BBC Radio 1 tarafından keşfedilen, adını taşıyan ilk albümü ve 2013 yılında yayınladığı “Overgrown” albümüyle müzik dünyasında büyük ses getiren James Blake, düşük tempo ritimleri minimal elektronik sesler ve alışılmamış synth’lerle birleştirerek festivalcilere unutulmaz bir performans vadediyor. James Blake performansında, Nisan 2015’te yayımlanacak “Radio Silence” adlı üçüncü albümünden parçalara da yer verecek.

  13 yaşında kendi şarkılarını yazmaya başlayan, İngiliz ve dünya indie pop müzik piyasasının son yıllarda en çok ses getiren sanatçılarından biri olan, 2013 BRIT Ödülleri’nde Jüri Özel Ödülü’nü alan Tom Odell, One Love Festival 14’de piyanosuyla, dinleyenleri derinden etkileyecek sesi ve şarkılarıyla müzikseverlerle buluşacak.

  Efsanevi New Yorklu indie rock grubu The Strokes’un kurucusu ve grubu Julian Casablancas, solo çalışmalarında birlikte sahne aldığı The Voidz grubuyla One Love Festival 14 sahnesindeki yerini alacak. Amerika’nın önde gelen festivalleri Governor’s Ball, Lollapalooza ve Coachella’da sahne alan Julian Casablancass + The Voidz, festivalcilerin merakla beklediği performanslardan biri olacak. Birçok kez Mercury Prize ve Grammy için aday gösterilen, “Over and Over” isimli single’ları NME tarafından yılın en iyi şarkısı seçilen elektronik dans grubu Hot Chip ise, çok konuşulan, enerjik ve renkli sahne performansıyla festivaldeki yerini alacak.İsveçli 4’lü Little Dragon, düşük tempo, synthpop, trip hop, neo soul gibi tarzları harmanlayıp yumuşak tonları elektronik tabanda buluşturduğu performansıyla tanınıyor. Son albümü “Nabuma Rubberband”, 2015 Grammy Ödülleri’nde En İyi Dans Albümü kategorisinde aday gösterilen Little Dragon, efsanevi grup Gorillaz ile yaptığı son turneden sonra, deneysel ve başka dünyadan gelen tınıları ile One Love Festival 14 sahnesinde izleyicileri büyüleyecek.

  Kanadalı electronica ve synth pop grubu Austra, 2008 yılında yayınladığı Feel It Break albümüyle melankolinin tanımını yeniden yaparak Polaris Music Prize’da aday gösterilmesinin ardından bir çok müzik otoritesi tarafından yılın en iyi albümü olarak anıldı. Olympia albümüyle 2011’de de hızlı çıkışlarını destekleyen Austra, klavye tonlarının hakim olduğu tınıları, solist Katie Stelmanis’in kadife sesi ve Kanada’dan gelen soğuk hava rüzgarları etkisiyle One Love Festival 14’de festivalcileri serinletecek.

  Share.
  Leave A Reply