neil_young

  Bu sene her müzik dalında dünyanın en önemli isimlerini ağırlayacak İstanbullu müzikseverleri hem sevindiren hem şaşırtan hem de maddi anlamda sıkıntıya sokmayı başaran organizatörler bugün yeni bir mükemmel konserin altına daha imza atmaya hazırlanıyor. Klasik rock müzikte en önemli isimlerden biri olarak gösterilen Neil Young, bugün Küçükçiftlik Park’ta sahne alacak. Neil Young’ın önünde çıkacak ise iki farklı grup var: Midlake ve Büyük Ev Ablukada.

  İlk albümünü yayımladığı 1969’dan bu yana sayısız müzisyene ilham kaynağı olan Neil Young, yüksek perdeli tenor sesi ve elektro gitardaki kendine özgü stiliyle güncel müzik tarihinin en büyük isimlerinden biri… Ünlü müzisyenler tarafından defalarca yorumlanan Only Love Can Break Your Heart, Rockin’ In The Free World, Heart Of Gold, Old Man, Hey Hey, My My, Harvest Moon gibi onlarca unutulmaz şarkının yaratıcısı Neil Young’ın iki Grammy ödülü ve Philadelphia filminin müzikleriyle bir Oscar adaylığı da bulunuyor.

  1970’lerden günümüze toplam 50 albüm yayımlayan Young, kariyeri boyunca muhalif, barış yanlısı ve çevreci tutumundan ödün vermedi. Müzisyenin Crazy Horse grubuyla birlikte kaydettiği son albümü Psychedelic Pill de “En İyi Rock Albümü” dalında Grammy’e aday oldu.

  Program:

  18:00: Kapı Açılış
  18:45-19:30: Büyük Ev Ablukada
  20:00-21:00: Midlake
  21:30-23:30: Neil Young & Crazy Horse
  23:59: Kapanış (Curfew)

  Share.
  Leave A Reply