Spotify, Amazon Music gibi pek çok müzik akış servisi tarafından şarkıların uygun fiyatlarla ve yasal olarak dinlenmesi sağlanıyor. Sadece iki yıl önce yüzde 29 oranında, bir yıl önce ise yüzde 38 oranında müzik geliri elde edilmiştir. IFPI tarafından yayınlanan raporda bu gelirlerin her yıl artış gösterme ihtimali bulunduğuna değinildi.

    Müzik Endüstrisinin Geliri Artıyor

    Geçtiğimiz yılla kıyaslandığında yüzde 8,1 oranında artış gösteren müzik endüstrisinin geliri 17,3 milyar Dolar seviyesine çıktı. IFPI tarafından yapılan incelemeler hem sektörün sürekli olarak geliştiğini hem de müzik akış servislerinin bu süreçte büyük bir etkiye sahip olduğunu ortaya çıkardı.

    Satın alınacak olan her bir albümün ve şarkının tamamen yasal olarak temin edilebiliyor olması, sanatçıların mağduriyetini de gideriyor. Korsan şarkı döneminin ortadan kalkması ve her zaman için sanatçıların isteklerine uygun şekilde fiyatlar belirlenebiliyor olması, endüstrinin istendiği şekilde gelişmesini sağlıyor. Müzik alanında atılacak yeni adımlarla birlikte, küfürlü şarkı bulunmayacak listelerde yüzlerce albümü satın alabilir, sanatçının da gelir elde etmesini sağlayabilirsiniz.

    Share.
    Leave A Reply