muzeyyen_senar

    Türk Sanat Müziği’nin gelmiş geçmiş en iyi ve en eski seslerinden biri olarak gösterilen Müzeyyen Senar, geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırıldı. Hayatını artık Muğla’nın Bodrum bölgesinde sürdürmekte olan ünlü sanatçı sabah saatlerinde rahatsızlandı ve bunla birlikte hastaneye götürüldü. Saat 10’a çeyrek kala gibi hastanede olan ünlü sanatçının sağlık durumunun şu anda iyi olduğu gelen bilgiler arasında. Sanatçının hastaneye kaldırılma nedeni olarak ise yüksek ateş gösterildi. Sanatçının sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Gamze Cengiz, yüreklere su serpti.

    “Müzeyyen Hanım’ın sağlık durumu şu anda gayet iyi. Yüksek ateş nedeniyle başvurdular. Sırtında cilt altı enfeksiyonu var. Ateşinin de sırtındaki bu apseden kaynaklandığını düşünüyoruz. Genel Cerrahımız Op. Dr. Hakan Avcı tarafından bu apse boşaltılacak. Sonrasında antibiyotik tedavisi başlayacağız. Müzeyyen hanımı bugün gözetim altında tutmayı ve yarın sabah taburcu etmeyi planlıyoruz. Genel sağlık durumu oldukça iyi.”

    Müzeyyen Senar’ın kızı Feraye hanım da açıklamalarda bulundu. Yüksek ateşin yanı sıra annesinin sırtında bulunan apse nedeniyle de hastaneye geldiklerini belirten Feraye Işıl, kan tahlili ve diğer gerekli kontrollerin ardından evlerine döneceklerini ifade etti.

    Share.
    Leave A Reply