”Something Human” single’ı ile 19 Temmuz 2018’de yeni albüm haberlerini veren Muse, Kasım ayında yepyeni şarkılarını tanıtacak. Dünyanın en iyi film serisi ‘Alacakaranlık’ta, dünyanın en iyi müziklerini yapan İngiliz müzik grubu, kalp çakrasına hitap eden ses tonuyla, müzik severleri hayran bırakmaya devam ediyor.

    Someting Human şarkısıyla, kısa film tadında video kliplerini sunan grup, 8. albümlerini tamamlamaya devam ediyor. Yeni albüm adını henüz açıklamayan grup, Kasım 2018’de yine senelerce hit olacak şarkılarının çalışmaları özenle yaptıklarını belirtti.

    Son single’ın video klibinde, film müziklerinde alışılagelmiş sürrealist temalar kullanan Muse, en iyi film müzikleri yapan grup olarak biliniyor. Müziğe farklı bir bakış açısı sunan ve tüm elektronik sesler arasında pür-i pak ses tonu sunan Matthew Bellamy, gelmiş geçmiş en ender sesler arasında yer alıyor.

    Sesinin kaç oktav olduğundan ziyade, sıra dışı tonu ve mental mesajlar sunabilmeyi başaran bilimsel içerikli ses tonu ile tüm dünyayı, elektro müzikle etkilemeyi başaran bir isimdir. 80 yaşındaki bir insana ya da kundaktaki bebeğe dinletseniz bile şahane bir rahatlık hissi elde edilebilecek muazzam bir sestir. Kasım ayı şarkıları merakla bekleniyor.

    Share.
    Leave A Reply