Amerikalı sempatik müzik grubu Maroon Five, tüm albümleri ve video klipleriyle Dünya müzik listelerine girmeyi başarıyor. Rock grubu olarak bilinen fakat daha çok pop tarzında şarkılar yapan grup, soft müzik ve soft şarkıları ile hemen her yaştan dinleyiciye sahip bir gruptur.

    95 yılında kurulan ve özellikle ”Sugar” şarkısı ile popüler olan grubun üyeleri; Adam Levine, James Valentine, Jesse Carmichael, Mickey Madden ve Matt Flynn isimlerinden oluşuyor. Grubun solisti Adam Levine, terapik ses tonuyla, grubun en sevilen yüzlerinden biridir.

    James Valentine, ana gitar ve geri vokalde, Jesse Carmichael; klavye, ritim gitar ve geri vokalde rol alırken, Michael Madden bas gitarda, Matt Flynn ise bateri ve perküsyonda görev alarak şahane şarkıları seslendiriyorlar.

    İlk albümleri “Songs About Jane” olan Maroon 5, 2007 yılında “It Won’t Be Soon Before Long” albümleriyle Amerika müzik listelerinde 1.8 milyonluk satış rakamıyla platin plak kazanmıştır. Dünyada 3,5 milyonluk satıştan sonra tüm dünyada en iyi müzik gruplarından biri olmayı başardı.

    Share.
    Leave A Reply