Madonna’da Pussy Riot’a destek

Putin karşıtı şarkı söyleyip yazdıkları gerekçesiyle geçtiğimiz aylarda hapse atılan Rus punk grubu Pussy Riot’a RHCP’den sonra Madonna’dan da destek geldi.

Moskova’da verdiği 20 bin kişinin izlediği konserde hapiste olan Pussy Riot için dua eden Madonna, hapisten kurtulmaları için iyi dileklerini sundu. Konserde, bir süre sonra ceketini çıkaran dünyaca ünlü pop şarkıcısının sırtında Pussy Riot yazısı dikkatleri çekti.

Ayrıca Madonda konser sırasında Pussy Riot için şu sözleri sarf etti : “Pussy Riot hakkında birkaç kelime söylemek istiyorum. Her hikayenin farklı şekilleri vardır, bunu biliyorum. Kiliseye ve devlete karşı saygısızlık etmek istemem ama bence bu üç kadın, Masha, Katya ve Nadia cesaret gerektirecek bir şey yaptılar. Bence cezalarını yeterince çektiler ve serbest kalmaları için dua ediyorum. Burada beni dinlemeye gelen hayranlarımın da benim gibi onların özgürlüğü hakettiklerini düşündüğüne eminim. 5 aydır hapiste olan bu üç kadının özgürlükleri için dua ediyorum. Sizin için dua ediyorum. Umarım bir gün dünya özgürlük, barış ve töleransla dolu olacak”

Yanıt bırak

Copyright © 2012 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik