Lindsey Stirling

  Dünyanın bu vakitteki en önemli keman virtüözlerinden biri olarak gösterilen, hem çalımı hem de güzelliğiyle herkesi büyüleyen Lindsey Stirling, uzun süreli bir bekleyişin ardından İstanbul’a konser vermeye geliyor. 14 Temmuz 2015 tarihinde Zorlu Center’da sahne alacak olan usta sanatçının konserinin biletleri biletix üzerinde satışa sunuldu, hatta en ucuz kategorinin biletleri bitti bile. Aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak konsere bilet alabilirsiniz.

  Lindsey Stirling Biletleri

  BİLET FİYATLARI
  1. Kategori – 272.50 TL
  2. Kategori – 220.00 TL
  3. Kategori – 165.00 TL
  4. Kategori – 112.00 TL
  5. Kategori – 56.00 TL (TÜKENDİ)

  Lindsey Stirling’in kendi adını taşıyan albümü viral başarı olan ve 111 milyona yakın YouTube takipçisi tarafından izlenilen “Crystallize” adlı parçayı da dahil ederek 12 orijinal şarkıyı barındırmaktadır. Albüm sadece Amerika’da herhangi bir plak şirketinin desteği olmadan 474 bin adet sattı, Almanya’da Platinium, Polonya ve İsviçre’de Altın konumuna sahip oldu. Albüm aynı zamanda Billboard Dans/Elektronik listesinde 1. sırada Billboard En İyi 200 Listesi’nde 22. sırada yer aldı.

  29 Nisan 2014’te Lindsey Stirling yeni albümü Shatter Me’yi çıkardı ve Billborad En İyi 200 Albüm Listesi’nde 2 numaraya yerleşip şimdiye kadarki en yüksek sırada yer aldı. Albümde kendisi tarafından yazılan 12 tane yeni şarkı ve Izzy Hale gibi Grammy kazanmış sanatçılarla işbirliği yaptı. The Voice yarışmacısı Dia Frampton ile de birlikte çalıştı. “Gerçekten derine inip tüm kalbimi bu albüme döktüm” diyor Lindsey Stirling… “Sanatından müziğine kadar her bir detay birbirine bağlı bir mesaj taşır ve diğer insanların sınırlarını zorlaması için ilham olacağını umuyorum”.

  Piers Morgan’ın Lindsey Stirling’e dünyada dans eden ve dubstep yapan bir kemancıya yer olmadığını söylemesine inanmak çok güç çünkü 2010 yılında “America’s Got Talent” yarışmasında çeyrek finalde oylama sonucu elenmesi belki de başına gelen en güzel şeydi. Reddedilmek adeta Stirling’in kendisi olmasını sağladı. “Bana başaramamam için saydıkları tüm nedenler, şimdi insanların yüzlerce kilometre öteden beni görmek için seyahat etme sebebi. Çünkü bu değişik bir şey. Daha once görmediğiniz bir şey.”

  Arizona’da Mormon bir topluluk içinde yetişen Lindsey Stirling, gençken titizlikle klasik müzik eğitimi aldı. Lindsey Stirling’in kemana duyduğu sevgi bir türlü peşini bırakmaz ve özellike yetişklinlik döneminin başında ortaya çıkan yeme bozukluğu ile boğuşurken en büyük yardımcısı, avuntusu olur. Bu tutkusu ile Lindsey Stirling yeni bir müzik dünyası yarattı ve bu dünyada Kelt halkının romantizmini, modern klasiğin dans ve elektronik müziğin bulaşıcı enerjisi ile buluşmasını yansıtmaktadır.

  Sahnede, Stirling bir balerinin endamı ile hareket etse de seyirciyi çılgın bir peri gibi harekete geçiriyor. Stirling, modern bağımsız ses sanatçısı örneğidir ve hayranlarıyla ortak yaşam şeklinde bir ilişkisi vardır. Başkalarının isteklerini dikkate alması ile ünlüdür ve bu şekilde “Phantom of the Opera” ve “Game of Thrones” için benzersiz iki kayıt, “Zelda’’, “Pokemon” ve “Skyrim” adlı bilgisayar oyunları için müzik ve Michael Jackson ile Rihanna gibi ünlü sanatçılar pop şarkılarının coverlarını yaptı. Bütün bu videoları, ikinci bir YouTube kanalı olan Lindseystomp’a yüklemektedir. Buraya yüklediği sayısız kısa komedi filmleri ve müzik kliplerinimn yanı sıra en yakın arkadaşı ve en iyi hayranı Phelba’yı da içeren videolar koymaktadır.

  Boş vaktinde motivasyonel konuşmacı olarak rol alan Lindsey Stirling, kendi hikayesini örnek olarak göstererek gençlere kendilerini özel yapan şey her ne ise ona inanmalarını ve güvenmelerini, ondan sonra da dünyanın onlara yetişmesi gerektiğini aşılamaya çalışıyor.

  Share.
  Leave A Reply