kylie minogue

  Pop müziğin en önemli isimlerinden bir tanesi olan, 90’ların başında yaptığı çıkışı ve ivmeyi hiçbir zaman kaybetmeyip halen en üstlerde bulunmayı başaran Kylie Minogue, İstanbul’a muhteşem bir konser vermeye geliyor. Tabi böylesine büyük bir konserin bilet fiyatları maalesef pahalı belirlenmiş. 16 Haziran 2015 tarihinde Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek olan konserin bilet fiyatlarını hemen aktaralım.

  Loca 8 kişilik fiyat – 5.240.00 TL
  Deluxe Lounge – 630.00 TL
  Sahne Önü Giriş – 370.00 TL
  Genel Giriş – 113.00 TL

  Kylie Minogue biletlerini satın almak için buraya tıklayınız

  2012 yılında pop müzik dünyasında 25. yılını kutlayan Kylie Minogue “K25” olarak bilinen ve bir yıl süren kutlamalar başlatır.12 aylık yoğun bir programı vardır: piyasaya çıkacak iki albüm, 25 ylı kutlayan bir kitap, çeşitli moda etkinlikleri ve bir kutlama turu. Bunları iki film, Kylie’nin 44. Top 40 hiti olacak olan sürpriz single’ı Timebomb ve I Should Be So Lucky’den Better The Devil You Know, Confide In Me, Can’t Get You Out Of My Head, I Believe In You’ya kadar pek çok hitini içeren K25 Time Capsule single box seti izler. Ayrıca Ingiltere Kraliçesi için yapılan Diamond Jubilee ve Sydney Mardi Gras etkinliklerinde sahne alan Kylie, 2012’yi Londra’da Jason Donovan ile Especially For You’yu seslendirerek bitirir.

  O senenin tüm olayları Kylie için de gerçekten bir nostaljik bir yolculuk olur. Yayınlanan Kylie / Fashion fotoğraf kitabına bakarken şunları söyler: “O fotoğraflara bakarken genç bir kız görüyorum ve herkes gibi nostaljik hissediyorum ama aynı zamanda o fotoğraflara baktığımda keşke ona benim için öğrenmesi oldukça uzun zaman alan şeyleri anlatabilsem diyorum. Şimdi geriye baktığımda hissettiğim şey gurur ve merak: Bunu gerçekten ben mi yaptım? Nasıl yaptım?”

  2012 sonunda K25 bittiğinde Kylie işte o boş gökkuşağını görür ve değişiklikler yapması gerektiğini anlar. Önce yıllardır birlikte çalıştığı menajeri ile yollarını ayırır. Daha sonra bir daha retrospective albüm yapmamaya karar verir. K25 gerçekten 25 yılı kutlamak için anlamlı olmasına rağmen henüz buna hazır olmadığını fark eden Kylie, daha bir sürü yeni eser verecek bir sanatçıdır.

  Roc Nation management ile anlaşmaya vardıktan sonra bir anda Kylie’nin kariyerinde yepyeni kapılar açılmaya başlar. Romantik enerjisi ve büyük miktarda özgüveni ile ‘Kiss Me Once’ albümü bu yeni kapıların ardına kadar açık olduğunun en güzel ispatı olarak çıkar.

  Albümün çıkış single’ı ‘Into The Blue’nun Kylie için özel bir yeri vardır: “Bu şarkıyı kayderken benim işin yepyeni şeylerin başladığını biliyordum. Nerede olduğumu, hayatımda ve kariyerimde nerede durduğumu çok iyi biliyordum ve ilerliyordum. Yeni menajerimle kariyerimde ilerlerken bir yandan da özel hayatımda çok daha yoğun bir şekilde bunu hissediyordum. İşte tüm bu duygular sebebiyle bu yüzden bu şarkı benim için çok sihirli.”

  Kylie’nin hayatında açılan başka bir kapı ise Pharrell Williams’ın kayıt stüdyosu ile çalışmasi olur. Pharrell’in stüdyoda bizzat kendisinin çalışması, her şarkı ile birebir ilgilenmesi, sözler yazması ona çok iyi gelir. Kylie’nin diğer bir şansı ise albümde Sia Furler ile çalışmaya başlaması olur. Sia, Kylie’nin teklifini hiç düşünmeden kabul eder artık albümün yapımcısı ve söz yazarıdır. Kylie’nin boş gökkuşağı artık dolmaktadır…

  Eylül 2014’de Avrupa’da 33 konseri kapsayacak Kylie’nin 14.turnesi Kiss me Once turuna başlar. Kylie konserleri dört gözle bekler çünkü şarkılar artik stüdyodan çıkmaya hazırdır: “Şarkılar ancak canlı söylendiğinde ete kemiğe bürünür gerçek anlamda. Bir şarkıyı canlı söylediğinizde artık onları özgür bırakırsınız, gitmeleri gereken neresi ise.”

  Kiss me Once’ın başarısı, Kylie’ye bir kez daha kim olduğu, kariyerinde nerede durduğu ve bir ‘pop varlık’ olarak kendisi ile ne kadar barışık olduğunu hissettirir. Uzun senelerdir çok fazla insanın hayatında olan Kylie, bu albüm ile bir pop mucizesini başarır; sadece kendini değil herkesi mutlu etmeyi başarmıştır. “Kendimin tek bir şey değil de aslında bir sürü şey olduğunu anlamam ve kabul etmem uzun zamanımı aldı. İnsanların bu bir sürü şeyi bir arada olmamam izin vermeleri de öyle..Ama insan sadece tek bir ‘şey’ olmak durumunda değildir. Biri bana hangi Kylie olmayı seçmek istersin diye sorsa şu anda olduğum Kylie diye cevap veririm. Yani bütün hepsi.”

  Kylie, 2013’te BBC’nin yarışma programı The Voice’un 2014 sezonu için jurilik yapmayı kabul eder. “Bir şarkıcı için elbette ses çok önemlidir. Ancak ses herşey değildir. Eğer ben müziğe ilk başladığımda böyle bir yarışmaya katılma cesareti gösterseydim, muhtemelen kimse dönmezdi bana!” der 68 milyon satışa ulaşmış sanatçı.

  Kiss Me Once albümü, 2014 yılında modern pop çağın belirleyici yıldızlarından biri olarak Kylie’nin yerini sağlamlaştırmakla kalmaz, pop dünyasını, onun vazgeçilmez ve tamamlayıcı bir parçası olan Kylie’siz hayal etmenin ne kadar zor olduğunu gösterir bize. K25 Kylie için her anlamda harika bir yolculuk olmuş ve onu buraya taşımış olsa da, 2014 yılı, Kylie’nin K27’si olarak en iyi yılı olacakmış gibi duruyor!

  Share.
  Leave A Reply