Caz müziğindeki başarısının yanı sıra aktivist olmasıyla da tanınan İngiliz caz sanatçısı Gilad Altzman geçtiğimiz günlerde İstanbul’da konser verdi. Gilad Altzman aynı zamanda konserinden önce 1 saat boyunca sevenleri için bir söyleşi düzenledi ve imza dağıttı.

  Dünyaca Ünlü İsimlerle Çalıştı

  İsrail doğumlu olan sanatçının 2003’teki Exile isimli albümü,  BBC tarafından yılın en iyi caz albümü seçilmişti. İngiltere’nin ünlü caz sanatçısı Altzman; Robbie Williams, Pink Floyd, SineadO’Connor ve Paul McCartney gibi dünyaca tanınan grup ve isimlerle de çalışmıştır.

  Gilad Altzman müziği ile beraber sık sık aktivist yönüyle de gündeme geliyor ve Filistin aktivisti olarak kitaplar da çıkartıyor.

  Altzman, geçtiğimiz hafta içinde İstanbul’da bir konserle sevdiklerine müzik resitali sundu. Konser, Baba Konser serisi kapsamında gerçekleşti. Sanatçı, Kadıköy’de bulunan Baba Sahne’de caz şarkılarını seslendirdi.

  Konserde birçok güzel şarkıyla sevenlerini mest eden Gilad Altzman özellikle “Gaza Mon Amor” ile dikkat çekti ve şarkıyı Filistinliler için seslendirdiğini ifade etti.

  Share.
  Leave A Reply