Farid_farjad

    Bu sene klasik müzisyenlere doyacağımız kesin; daha önce Joshua Bell’in de Aralık’ta konsere geleceğini açıklamıştık. Şimdi ise Farid Farjad’ın bir kez daha geleceği belirtiliyor. Zorlu Center’da gerçekleşecek olan konserin tarihi olarak 6 Aralık belirlendi. Şimdilik biletlerin bir kısmı tükenirken biletleri biletix üzerinden alabileceğinizi belirtleim. 5 farklı kategoriden satın alabilirsiniz.

    Türkiye’de “kemanı ağlatan adam” olarak bilinen Fars asıllı ABD vatandaşı Farid Farjad, 1966 yılında Tahran Müzik Konservatuarı’nda klasik müzik üzerine yüksek lisans yaptı. Bundan sonraki dönemde Tahran Senfoni Orkestrası’nda önemli görevler alan Farjad, Fars halk müziğinde çok derin bir birikime sahip oldu ve keman ile Batı klasik müziği üzerinde de çalışmalarda bulundu.

    Sanatçının Batı klasik müziği üzerindeki çalışmaları, Fars müziğinin gelişiminde büyük öneme sahiptir. Şu anda dünya üzerindeki en iyi keman virtüözlerinden biri olan Farid Farjad, “An Roozha I”, “An Roozha II”, “An Roozha III”, “An Roozha IV”, “An Roozha V” olmak üzere beş albümlük albüm serisi yayımldı. Sanatçının eserleri ayrıca, “Golha Orkestrası” adlı kolektif bir albümde yer aldı.

    Share.
    Leave A Reply