1970’li yıllara damgasını vuran klasik rock ve funky müziğin karışımını ortaya koyan bir grup var. Bu grupun adı The Kites. Pink Floyd, Dire Straits gibi grupların etkisinde kalmış müzik grubunun 2 üyesi bulunuyor. Tan Deliorman ve Ozan Erverdi isimli bu iki üye çocukluk yıllarını beraber geçiren çok yakın iki arkadaş aslında. Çocukluk zamanlarından beri beraber dinledikleri müzikleri artık kendileri de yapmak isteyen bu müzisyenler bu müzik işine girişmişlerdir. Yakın bir tarih içinde de New Generation Jungle isimli single’ı yayınladılar. Paris’teki Red Bull Stüdyoları’nda kaydedilen bu single farklı müzik dinlemek isteyenlere kendini sunuyor.

    Müzik yapma girişiminde asıl ihtiyacı kendilerinin duymak istedikleri müziği oluşturmak olduğunu her daim söylüyor grup üyeleri. Aralarındaki yakın arkadaşlık dolayısıyla muhabbet ortamında dahi müzikleri hakkında fikirleri stüdyoda kaydediyorlar.

    Bir Saatte Müziklerini Yapıyorlar

    Yakın arkadaş olan ikili samimi muhabbetlerinin getirdiği atmosferle şarkılarının yazımını 1 saatte tamamlamışlar. 2019 yılında çıkardıkları Paris’teki Red Bull Stüdyoları sayesinde çok rahat olduklarını belirten grup zaman kısıtlamasının olmaması müziklerine olumlu yansıdığını söylüyorlar.

    Share.
    Leave A Reply