David Helfgott

    Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi piyanistlerinden biri olarak gösterilen, hayatı yakın zaman içerisinde beyaz petdeye aktarılacak olan David Helfgott, İstanbul’a konser vermeye geliyor. Oscar ödüllü olan sanatçı hayatının son dünya turnesine çıkmaya hazırlanırken yaptığı açıklamada bu turne kapsamında İstanbul’da da sahne alacağını dile getirdi. 20. yüzyıl müziğine damga vurmuş olan David Helfgott, 15 Nisan tarihinde İstanbullu sevenleriyle buluşacak ve konser İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. TheLast Great Romantic, Rahmaninov gibi albümlerini 4 milyondan fazla satmayı başaran David Helfgott, Billboard dergisi tarafından da yılın en iyi klasik müzik albümü almanı başarmıştı.

    The Gurdian Helfgott hakkında yazdığı bir yazıda bu sözlere yer verdi: “Pavarotti futbol fanatiklerine operayı sevdirdi, David Helfgott da hayatı boyunca hiç klasik müzik konserine gitmeyecek olan insanlara piyanoyu ve klasik müziği sevdiriyor.”

    David Helfgott Konseri biletlerini biletix üzerinden satın alabilirsiniz. Fiyatlar gayet uygun gözükürken kesinlikle kaçırmamanız bir konser olduğunun altını çizelim. Ustanın Türkiye’ye bir daha gelebileceğini pek de zannetmiyoruz.

    Share.
    Leave A Reply