Samsun’da Canik ilçesinde bulunan İnönü Ortaokulu bünyesinde özel olarak düzenlenen müzik yarışması, öğrencilerin isteğiyle ve velilerin davet edilmesiyle gerçekleştirildi. Toplamda 70 öğrencinin yarışmada yer almak için başvuruda bulunmasının ardından, okulun müzik öğretmeni Onur Güven de tüm velileri ve öğretmenleri bir araya getirerek, yarışmanın gerçekleştirilmesini sağladı. Samsun şehrindeki bu organizasyonun ödülleri ise ilk üçe giren öğrencilerin gelecekte de müziğe yönelmelerini sağlayacak şekilde belirlendi.

    İlk Üçe Girenlere Ödül Verildi

    Yarışmada 70 öğrencinin belirlemiş olduğu şarkıları söyleyerek finale kadar 5 kişiye indirilerek getirilmesinin ardından, ilk üç öğrenci de ödülleri almayı hak etti. Birinci olan öğrenci Sevdagül Öz org ödülünü aldı. İkinci olan öğrenci Gamze Topçu’ya keman verilirken, üçüncü olan öğrenci Şulenur Işıtan’a ise gitar ödülü verildi.

    Çocukların müziğe olan ilgisinin artırılabilmesi, yetenekleri bulunuyorsa bunun ortaya çıkarılabilmesi amacıyla bu tarz organizasyonların sayısının artmasına vurgu yapıldı. Çocukların susturulmaya çalışılması yerine, kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak ve yeteneklerini ortaya çıkarmak için her okulda bu tarz turnuvaların düzenlenmesinin yararlı olacağı belirtildi.

    Share.
    Leave A Reply