Çanakkale’de metalcilerin ikinci evi: Promil Rock Bar

Çanakkaleli metalciler bundan üç yıl önce bir ‘define’ buldu. Define kutusunu açtıklarında içinden Promil Rock Bar çıktı. Define metaforunu kullanmakta haklıyız. Çünkü, Promil Rock Bar Çanakkale’deki sert müzik açlığını ziyadesiyle gideren ve müdavimleri için define yerine konabilecek kadar özel bir mekan.

Çanakkale Fetvane Sokak’ta (Barlar Sokağı) açılan Promil, üç yıldan beri hizmet veriyor. Bu kısa sürede kendine has müdavim kitlesi oluşturan mekan aynı zamanda ucuz fiyatlarıyla da özellikle öğrencilerin önemli tercihleri arasında yer alıyor. Açıldığı günden bugüne, Black Tooth, Kara Kedi, Murder King, Cem Köksal gibi ağır topları ağırlayan Promil, bu tip konserleri kaldıracak kapasiteye sahip.

Mekanın sahibi Hakan Altan, Promil’in Çanakkale’deki metal müzikseverlerin ikinci evi olduğunu, burada müzik dinlemenin yanında uzun süreli sağlam dostlukların da kurulduğunu anlatıyor. Hakan Altan’ın söylediklerine katılmamız mümkün. Zira Promil’de birbirine selam vermeden takılan insan sayısı yok denecek kadar az.

Gece hayatınızda öncelikli tercihinizi sevdiğiniz müzik oluşturuyorsa ve Çanakkale’deyseniz, Promil’e uğramanızda fayda var.

Yanıt bırak

Copyright © 2012 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik