babjoy

  Türkiye’nin en çok radyo dinlenilen online sitesi olan Karnaval’dan özel bir servis geldi. Hem annelerin hem de küçük çocukların eğlenerek dinleyeceği, aynı zamanda eğitici olan müzikler BabyJoy’da yer alıyor. Mozart’tan Barış Manço’ya, Grup Gündoğarken’den The Doors’a kadar birçok neşeli şarkı, eğitici şarkı yazan grupların, sanatçıların playlistini içinde barındıran radyo özellikle çocuğunuzun gelişim süreci için fazlasıyla büyük bir önem taşımakta.

  BabyJoy’da müziğin yanı sıra annelerin ve anne adaylarının ihtiyaç duyduğu bilgilerin yer aldığı programlar da bulunuyor. Bu programlar;

  • Ayşe Öner ile Annelik Sanatı Üzerine: Hamile ve bebek bakımı rehberi, hemşire Ayşe Öner’in hazırlayıp sunduğu bu programda; annelerin yaşadıkları hormonal, fiziksel ve psikolojik değişimlere olumlu katkı sağlayacak, doğum ve doğum sonrası sürece hazırlanmalarına destek olacak faydalı bilgiler paylaşılıyor.
  • Anneler Anlatıyor: Bu programda anneler kendi deneyimlerini paylaşarak, diğer annelere tecrübeleri ile destek oluyorlar.
  • Sosyal Medya Anneleri: Bu programda ise, o hafta annelerin sosyal medyadaki tweetleri paylaşılıyor ve #babyjoy etiketi ile gönderilen tweetlere yer veriliyor.

  Karnaval.com CEO’su Ali Abhary BabyJoy ile ilgili “Amerikan Pediatri Akademisi, 0-2 yaş aralığındaki bebeklerin televizyon, bilgisayar, cep telefonu, tablet ve video oyunları gibi elektronik cihazlardan uzak durmaları gerektiğini açıkladı. Aynı zamanda uzmanlar, müziğin bebeklerin fiziksel, sosyal, zihinsel ve duygusal gelişimine katkısının oldukça fazla olduğunu belirtiyorlar. Müzik dinleyen bebeklerin yaşıtlarına göre daha sakin, duygusal açıdan daha huzurlu olduklarını söylüyorlar. Bu nedenle bebekli aileler için en doğru medyanın radyo olduğunu düşünüyorum. Tabii ki her konuda olduğu gibi bebekler için tercih edilecek müzik de işinin uzmanı olan kişiler tarafından seçilmeli. Türkiye’nin en büyük radyo grubu olarak, müzik konusundaki tecrübelerimizi bu sefer de bebekler ve anneleri için kullanmak istedik ve BabyJoy’u oluşturduk. Bu yeni radyomuzda müziğin yanı sıra anneler ve anne adaylarının ihtiyaç duyacağı bilgilerin yer aldığı programlara da yer verdik. Yeni bir baba olarak bu radyoyu sunmaktan dolayı çok mutluyum. BabyJoy’un bebekler, anneler ve anne adaylarının buluşma noktası olacağına inanıyorum” dedi.

  Share.
  Leave A Reply