Afyonkarahisar’da her yıl düzenlenen ve büyük bir katılım sağlayan Afyonkarahisar Caz Festivali bu sene de oldukça canlı! 2018 yılında 27 Nisan ve 10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan organizasyon caz sanatçılarının yanı sıra birçok ünlü ismi de ağırlayacak.

  Yerli Yabancı Çok Sayıda Sanatçıdan Caz Resitali!

  Afyonkarahisar’ın ilgi gören önemli müzik etkinliklerinden biri olan caz festivali, bu sene 18.kez düzenlenecek. Bu organizasyon için dünyaca ünlü caz sanatçıları da Afyonkarahisar’a geliyor! Hem yerli hem yabancı toplamda 70 sanatçının katılım sağlayacağı belirtilen festival 27 Nisan itibariyle başlayacak.

  Afyonkarahisar Caz Festivali’nin sanat yönetmenliğini Hüseyin Başkadem üstlenmektedir. Organizasyonun açılış gecesinde Big Band Kent Orkestrası ve besteci Ömür Göksel sahne alacak. Uzun yıllardır caz müziğinde önemli bir yer edinen Ömür Göksel için ayrıca ödül sunulacak.

  Avrupa’nın ünlü caz sanatçıları arasında yer alan Tereza Krippner, Erich Ciompa ve Kristina Riljakova da festivale katılacaklar. Luxus, Aleksandr Mekaev, Peter Mekaev, Ece Dorsay, Makaev Duo ve Zümrüt Alieva gibi birçok ünlü isimle oldukça canlı geçmesi beklenen caz festivali otelde gerçekleştirilecek.

  Share.
  Leave A Reply