Slash Biyografi

slash

Saul Hudson veya daha iyi bilinen adıyla Slash (d. 23 Temmuz 1965, Hampshire), Guns N’ Roses grubu ile ünlenen şu anda Slash ft. Myles Kennedy & the Conspirators grubunun üyesi olan solo gitaristtir.
Çocukluğundan beri ışıltılı müzik dünyasıyla iç içe olan Saul Hudson’ın annesi 70’lerin glam rock yıldızı David Bowie’nin kostümlerini tasarlamaktaydı. Slash okulundaki derslerden çok gitarla ilgileniyordu. Genç yaşta gitara başlayan Slash, lise yıllarının sonlarında günde 12 saat gitar çalışıyordu. Bunu ödevlerden daha mantıklı buluyordu.
80’lerin sonu ve 90’ların başlarında son derece popüler olan hard rock grubu Guns N’ Roses’ın solo gitaristi, Gibson Les Paul marka gitarı, kıvırcık saçları, ve fötr şapkasıyla özdeşleşmiş, bunlardan ayrı düşünülemez olmuştur. Başta Slash olmak üzere aralarında sürekli bir iktidar mücadelesi oldugu söylenmiş ve Guns N’ Roses grubunun da bu nedenle Izzy, Slash, Duff gibi bu grubunu temellerini oluşturan isimlerden şu anda yoksun olduğu fikri birçok insan tarafından benimsenmiştir.
Slash, başta Eric Clapton ve Jimi Hendrix olmak üzere pek çok blues gitaristinden etkilenmiş ve yazdığı sololarda da bunu yansıtmıştır. Sololarında daha cok hammer on ve pull off ve Les Paul’un ağladığını düşündüren bendler kullanan Slash’in sololarında herkese hissettirdiği duygu, onun bir rockstardan çok sanatçı ruhlu olduğunu düşündürür. Guitar World gibi dünyaca ünlü gitar dergilerinin yanı sıra her türlü müzik yayın organlarında Slash gelmiş geçmiş en iyi gitaristlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Slash şu anda eşi Perla Ferrar ve iki oğlu; London ve Cash ile Beverly Hills’te yaşıyor.
Şu an eski Guns n’ Roses üyeleri Duff ve Matt’in de olduğu Velvet Revolver grubunda solo gitarist olarak görev almaktadır.
Aynı zamanda “Guitar Hero III: Legends of Rock” adlı oyunda Slash’e yer verilmiştir.
Michael Jackson’a birçok parçasında, albümünde ve konserinde eşlik etmiş, tabir-i caiz ise onun gitaristi olarak görülmüştür.
Ayrıca Japonya konserinde attığı o muhteşem solo (The Godfather Theme) unutulmazlar listesine girmiştir. 2010 yılında kendi solo albümünü çıkarmıştır.
22 Mayıs’ta ise Apocalyptic Love adında yeni bir albüm kaydetmiştir.

Yanıt bırak

Copyright © 2013 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik
createCookie('reklamGelirVisitedPreviously2', 'reklamGelirVisitedPreviously2', 1); }