Roger Waters İsrail’i boykot ediyor

roger_waters

Geride bıraktığımız hafta İstanbul’da mükemmel bir konserin altına imza atan Roger Waters’dan global barış çerçevesinde mesajlar gelmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük organizasyonu gösterilen The Wall’la birlikte ülkemizde konser veren ünlü sanatçı konserinde Gezi Parkı Olayları sırasında yaşanan arbedeleri kötüleyip bu olaylar sırasında hayatını kaybeden arkadaşlarımızı anmıştı. Tüm dünyada ses getiren bu konserin ardından Waters şimdi de İsrail’in tüm dünya üzerinde, özellikle Ortadoğu üzerinde yaptığı olayları boykot ediyor. Çoğu müzisyene mektup yazan Roger Waters etnik temizlik yaptığını dile getirdiği İsrail’i boykot etmeye tüm müzisyenleri çağırdığını ifade etti.

Telegraph’da yer alan haberlere göre Roger Waters tüm dünyanın bu konudaki duyarsızlığını da eleştiriyor. Avrupa’nın ve Birleşmiş Milletler’in İsrail’e karşı duyarsız kaldığını ifade eden ünlü sanatçı artık rocknroll ailesindekilerin İsrail’le ilgili hiçbir şeye karışmamasını rica ediyor. İşte Pink Floyd’un kurucularından olan Roger Waters’ın yazdığı mektup:

“Rock and Roll ailesindeki kardeşlerim, size bu mektubu ben ve dünyadaki binlerce sanatçı tarafından uygulanan İsrail’e karşı kültürel boykota katılmanız için yazıyorum.

İsrail, uluslararası hukuk ve evrensel insan haklarına uygun davranana kadar İsrail’de sahneye çıkmayarak, gösteri yapmayarak veya İsrail hükümetiyle bağlı olan hiçbir kurumdan ödül veya fon kabul etmeyerek İsrail’deki ve işgal altındaki Filistin’deki apartheid uygulamalara karşı çıkan bizlere katılın lütfen.”

Yanıt bırak

Copyright © 2013 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik
createCookie('reklamGelirVisitedPreviously2', 'reklamGelirVisitedPreviously2', 1); }