Orhan Gencebay’dan Gezi Parkı yorumu

orhan_gencebay

Akil İnsanlar birliğine üye olduktan sonra gündeme daha fazla gelmeye başlayan ülkemizin gelmiş geçmiş en iyi müzisyenleri arasında gösterilen Orhan Gencebay, Gezi Parkı eylemlerine katılmadığı için eleştirilmişti. Ünlü sanatçının bu konudaki açıklamaları gecikmedi. Bu açıklamayı Hürriyet’e yapan Orhan Gencebay, eylemler sırasında hasta olduğunu ve hastalığının halen devam ettiğini, doktorunun verdiği gerekçeyle birlikte evde kaldığını, aksi taktirde ölme tehlikesinin bulunduğunu dile getirdi. Son zamanlarda hükümeti desteklediği için aşırı tepki çeken Gencebay sözlerini devam ettirdi.

Gezi Parkı eyleminde devletin tavrını değil halkı desteklediğini dile getiren Orhan Gencebay bu konu için hastalığından sonra büyük işler yapacağını dile getirirken sözlerini şöyle devam ettirdi: “Bu ülke bizim, herşeyine sahip çıkmamız lazım, Atamızın dediği gibi maksat vatansa gerisi teferruattır…”

Akil İnsan çalışmalarının da sona erdiğini anlatan Orhan Gencebay artık Atanın sözlerinin ardından gitmek gerektiğini, Türk milletinin de zaten bunu yapmaya gayret gösterdiğini dile getirdikten sonra direnişte bulunanlara yardım dileyerek sözlerini sonlandırdı. Bakalım Orhan Gencebay’dan sürpriz bir konser gelecek mi?

Yanıt bırak

Copyright © 2013 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik
createCookie('reklamGelirVisitedPreviously2', 'reklamGelirVisitedPreviously2', 1); }