One Direction Biyografi

One Direction

One Direction, beş üyeden oluşan Britanyalı müzik grubu. Üyeleri Zayn Malik, Louis Tomlinson, Harry Styles, Liam Payne ve Niall Horan’dır. İngiltere’de yayınlanan yarışma programı olan The X Factor’ün yedinci sezonunu üçüncülükle bitirmişlerdir. Daha sonra grup Syco Music’le anlaşarak ilk kayıtlarını yapmıştır.
One Direction’ın ilk teklisi “What Makes You Beautiful”, 11 Eylül 2011 tarihinde yayınlanmıştır ve İngiltere müzik listelerinde birinci sıraya yükselmiştir. İkinci teklileri “Gotta Be You” 13 Kasım 2011’de yayınlanmış ve ardından Up All Night adlı albümleri 18 Kasım’da piyasaya sürülmüştür.

2010 yılında Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles ve Louis Tomlinson ayrı ayrı olarak yarışmaya başvurdular. Ama erkekler kategorisinde yenilgiye uğradılar. Daha sonra konuk jüri üyesi Nicole Scherzinger’in önerisiyle beşi 23 Temmuz 2010 tarihinde saat 8:22’de bir araya getirilerek bir grup oluşturuldu ve bu beş genç yarışmanın gruplar kategorisinde yarışmaya başladı. Fakat grup yarışmayı üçüncü olarak tamamladı. Yarışmanın finalinden hemen sonra eğer yarışmayı kazansalardı kaydedilecek olan şarkıları “Forever Young” internete düştü.

Yarışmadan sonra grup Syco Music ile 2 milyon Pound’luk bir anlaşma imzaladı.
Daha sonra grup “X Factor Live Tour” adı verilen tura katılarak İngiltere ve İrlanda dışında birçok ülkeyi ziyaret etti.
Grup son olarak Brit Ödül Töreninde Adele’i geçerek En İyi İngiliz Single ödülünü aldı. Seneye gerçekleştirecekleri İngiltere O2 Arena konserlerinin biletleri 15 dakikada tükendi.23.000 kişilik olan arenada yedi konser planı yapıldı ancak fazla istek üzerine bu sayı sekize çıkartıldı. Nisan başında yapılan Kids Choice Ödüllerinde “What Makes You Beautiful” şarkılarını seslendirdiler ve daha sonra ise Nickelodeon’da yayınlanan ICarly’nin “IGo One Direction” bölümünde konuk sanatçı olmuşlardır. Grubun albümü Up All Night şu ana kadarki İngiliz rekorlarını alt üst ederek Billboard Hıt 200 listesinde ilk haftasında bir numara olmayı başardılar.

Mayıs 2012’de One Direction İsveç’de 2. albümlerinin kayıtlarına başladılar. Teen voıce awards ödüllerınde üç dalda adaydılar ve hepsini almayı basardılar.Londra 2012 Olimpiyatları Kapanış Töreni’nde, What Makes You Beautiful adlı şarkılarını seslendirdiler. 2012’nin kasım ayında çıkaracakları Take Me Home adlı albümlerinin ilk single çalışmasının adını You Tube ve Twitter aracılığı ile hayranlarına duyurdular. Şarkının adı Live While We’re Young.
Çocuklar aynı zamanda 2012 yılının VMA ödül töreninde performans sergilediler ve aday oldukları 3 ödülün hepsini hayranlarının attığı 25 milyonun üzerindeki tweet ile aldılar.

Yahoo News, Google’da yapılan aramaların listesini yayınladı ve One Direction’ın 3.5 milyon tarafından arandığını yazdı.[kaynak belirtilmeli] Yönetim, grup üyelerine kendi Twitter hesaplarını açmalarına ve istediklerini yazmalarına izin veriyor. Onlara göre bu onları hayranlarına daha çok yakınlaştırıyor. Bütün One Direction üyelerinin takipçi sayısı 5 milyonu aştı ve her gün ortalama 35.000 kişi onların takipçisi oluyor. Fakat Zayn twitter hesabını Ağustos 22’de aldığı nefret tweet’leri yüzünden kapattı, iki gün sonra tekrar hesabını açtı. Üyeler aynı zamanda farklı kişilikleri ile tanınır. Horan “Küçük tatlı Irlandalı olan”, Malik “Sessiz ve gizemli olan”, Payne “Mantıklı olan”, Styles “Cazibeli olan”, Tomlinson “Komik olan”.
Horan grubu şöyle tanımlıyor “Biz bir erkek-grubu değiliz, biz bir grubun içindeki erkekleriz. İnsanların aklındaki gruplar gibi değiliz. Diğer gruplar gibi bir birmizin eşi kıyafetlerimiz yok ve onlardan farklı müzik yapıyoruz

Yanıt bırak

Copyright © 2013 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik
createCookie('reklamGelirVisitedPreviously2', 'reklamGelirVisitedPreviously2', 1); }