Milli Vanilli Biyografi

Milli Vanilli

Milli Vanilli, 1980’lerin sonundan Kasım 1990’a kadar etkin kalmış Alman asıllı bir gruptur. Grup, daha çok 1988’deki ilk albümleri “All or Nothing” ve 1989’daki ikinci albümleri “Girl You Know It’s True” ile bilinmektedir. Grubun Fab Morvan ve Rob Pilatus olmak üzere iki üyesi bulunmaktadır. Grubun bugüne kadar 30 milyonluk bir single satışı, ve 14 milyonluk bir albüm satışı bulunmaktadır.

Grup, 1988 yılının ortalarında, sadece Avrupa’da yayınlanan ilk albümleri “All or Nothing”i yayınlamıştır. Ancak belli bir süre sonra, beklenenin üzerinde bir başarı gösteren grup, 1989’da uluslararası olarak ikinci albümleri “Girl You Know It’s True”yu yayınlamıştır. Bu ikinci albüm ABD başta olmak üzere çoğu ülkede zirveye oturmuştur. Ayrıca albümden çıkan “Girl You Know It’s True” adlı şarkı Billboard Hot 100 adlı ABD listesinde 2 numaraya yükselirken, “Blame It on the Rain”, “Baby Don’t Forget My Number” ve “Girl I’m Gonna Miss You” adlı şarkılar zirveye oturmuştur.
Bu başarının ardından ABD başta olmak üzere, uluslararası bir başarı elde eden grup, ABD’de konserlerde ve gösterilerde yer almaya başlamıştır. 1990 yılında ise “En İyi Yeni Grup” dalında Grammy ödülü alan Milli Vanilli, kısa zamanda kazandıkları ünün etkisi altında kalmıştır.

1990’da Grammy ödülü alan grup, bu ödülden sonra MTV tarafından da kaydedilen Connecticut’ta bir konser sırasında; vokalin takılması ve “Girl You Know It’s True” şarkısı sırasında; “Girl You Know It’s…. Girl You Know It’s…. Girl You Know It’s” şeklinde okunması sonrasında, grubun konserlerde “playback” yaptığı ve seslerinin gruba ait olmadığı ortaya çıkmıştır. Sonuç olarak, grup hem ceza almış hem de Grammy ödüllerinden olmuştur.
Bu skandaldan sonra, grup, çıkardığı albümlerle tutunamamıştır. Grup bu ağır yükün altında ezilirken, 1998’de üye Rob Pilatus’un Frankfurt’ta bir otelde alkol komasından ölü bulunmasıyla grubun gelecek hayalleri de bitmiş oldu. Daha sonra Morvan’ın solo albüm denemeleri gündeme gelmiş olsa da, Morvan, Milli Vanilli’nin başarısını yakalayamamıştır.

Yanıt bırak

Copyright © 2013 Muzik Rehber · Tüm hakları saklıdır · Tasarım Müzik
createCookie('reklamGelirVisitedPreviously2', 'reklamGelirVisitedPreviously2', 1); }